Prešlo celých 16. rokov čo sa skončila výroba predošlej, druhej generácie Porsche 911 Speedster. Ak sa pýtate, čo sa stalo práve v roku 2010, že chalani v Zuffenhausene oprášili koncept športovejšej a dravejšej otvorenej verzie než je 911 Cabrio, dôvod je vcelku bežný - oslava výročia. Je tomu práve 1/4 storočia, čo založili divíziu Porsche Exclusive a tretia generácia Speedsteru (druhá na type 911, prvou bolo Porsche 356) je oslavou malého jubilea.

Keďže kúsok v ktorom som na výstave sedel mal číslo 000/356, je jasné a logické, že Porsche teda nakoniec postaví o jeden kus naviac. Netreba si však robiť žiadne plané nádeje, nultý model ostane tento rok pre výstavy, podujatia a prezentácie a neskôr sa nepochybne objaví v skvelom novom Porsche Múzeu. Ku klientom teda skutočne dorazí presne 356 kúskov. Z pohľadu súčasného portfólia rôznorodosti modelov Speedster nie je žiadnom extra triedou, ale v očiach zberateľov a fajnšmekrov má už dnes ohromnú cenu. Vyššiu než za tento modrý, alebo biely športiak pýta výrobca. A teda, že tých Euro nechcú v Štuttagrte málo, čosi cez 201 tisíc. Viem si však predstaviť, že cena tohto kúska bude už na budúci rok o pár desiatok tisíci Euro vyššia...

Keďže kúsok na výstave má číslo 000/356, je logické a jasné, že Porsche nakoniec vyrobí 357 týchto moderných Speedsterov. Nultý kus má osud spečatený: výstavy, prezentácie, podujatia a potom šup do múzea.
Porsche 911 Speedster typ 997

Porsche 911 Speedster typ 997

No a okrem nášho vlastného minividea tu máme aj sériu oficiálnych obrázkov v malej fotogalérii. Ozaj, vedeli ste, že plátená strecha na tomto kúsku sa napriek jeho exkluzivite a veľkej cene zakladá výhradne manuálne, teda po našom, ručne? No a? Neviem ako vy, ale ja by som si ju robil ručne rád a často. Stačilo by, keby bola moja. Teda spoločne s autom, samozrejme. Užívajte... :)

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 20 obrázkov