Paket Competition pre limitovanú edíciu obsahuje aj kované 20-palcové M kolesá z ľahkých zliatin so špecifickým dizajnom 666 M. Ten odkazuje na dizajn použitý pri prvej generácii.
BMW M3 30 rokov

Výročný model ma dvojicu dverí navyše. BMW však nemohlo použiť kupé M4, pretože značenie by už nesedelo...

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Zvýšenie výkonu a lepšie zrýchlenie

Paket Competition si môžete dokúpiť aj k obyčajnej M3. Zahŕňa zvýšenie výkonu motora o 14 kW na 331 kW (450 koní). Súčasťou je aj adaptívny M podvozok, ktorý dovoľuje lepšie každodenné využitie. Na normálnych cestách je auto komfortné a na trati môže byť zase veľmi tvrdé. Nové sú aj pružiny, tlmiče a stabilizátory.


BMW M3 „30 Years M3” so 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou M DCT zrýchli z 0 na 100 km/h iba za 4 s, čo je o 0,1 s rýchlejšie než v prípade štandardného modelu.

BMW M3 30 rokov

Interiér v detailoch pripomína, že ide o špeciálnu edíciu „30 Years M3”.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Paket Competition pre limitovanú edíciu obsahuje aj kované 20-palcové M kolesá z ľahkých zliatin so špecifickým dizajnom 666 M. Ten odkazuje na dizajn použitý pri prvej generácii. Súčasťou výbavy sú špeciálne prvky v podobe lesklých čiernych líšt Shadow Line okolo bočných okien a tmavo chrómované koncovky výfuku. Výročný model môžete rozoznať aj podľa M ozdobných prvkov za prednými kolesami, na ktorých je logo „30 Years M3”.

Interiér verzie „30 rokov M3” vďaka paketu Competition doplnili M škrupinové športové sedadlá. Zaujímavým detailom sú bezpečnostné pásy s trikolórou BMW M. V kabíne nájdete aj kožu Merino v dvojfarebnom vyhotovení čierna/modrá alebo na želanie čierna/Silverstone.


V porovnaní s bežným BMW M3 vybaveným paketom Competition je výročná verzia o 10 000 eur drahšia. Na trhu sa objaví v lete 2016, teda presne 30 rokov po tom, čo podpísali prvú objednávku na BMW M3.

Zdroj: tlačová správa