BMW doteraz predávalo už 5 verzií z navigačného prístroja Navigator. Od marca 2017 bude dostupná najnovšia verzia Navigator VI, ktorý sa od predchádzajúcej verzie dizajnovo vôbec nelíši. Má rovnaké vonkajšie rozmery a tiež 5-palcový displej s novým polarizačným filtrom, ktorý ponúkne lepšiu čitateľnosť na priamom slnku. Ďalšia výhoda pre motocyklistov.

Zaujímavou novinkou je možnosť začiarknuť „hľadať trasy po kľukatých cestách“.

Voči predchodcovi narástla kapacita pamäte z 8 na 16 GB. Zaujímavou novinkou je možnosť začiarknuť „hľadať trasy po kľukatých cestách“. To využijú obzvlášť motocyklisti, túto funkciu však môžu oceniť aj niektorí vodiči na automobiloch.

BMW ponúka tiež inštaláciu na čelné sklo vozidla.

Ďalšou novou funkciou je možnosť „vyhnúť sa hlavnej ceste“, ktorá sa spája s existujúcou funkciou „vyhnúť sa diaľniciam“. Navigačný prístroj je tak ideálnym pomocníkom pre nadšencov dvoch kolies, ktorí v neznámej krajine hľadajú vhodné cesty so zaujímavými scenériami.

S funkciou „oboznámenie okolia“ dostane vodič informácie o okolitej krajine, ktorou aktuálne prechádza. Samozrejmosťou je príjem aktuálnych dopravných správ cez Garmin Smartphone Link App. Všetky aktualizácie v budúcnosti budú zadarmo a BMW ponúkne tiež voliteľnú inštalačnú súpravu na čelné sklo automobilu. Pre staršie vozidlá to tak môže byť zaujímavá prenosná navigácia.