Naftová verzia xDrive30d dostala Power Kit, ktorý navýšil výkon o 27 koní

Inžinieri oddelenia M Performance pripravili vylepšenia pre CUV (Coupe Utility Vehicle) BMW X4. Úpravy sa týkajú najmä interiéru. Počítajte s podsvietenými ozdobnými lištami prahov, športovým volantom čalúneným Alcantarou, špeciálnymi koberčekmi a karbónovými detailmi.

Nárast výkonu o 27 koní

Samozrejme, okrem vizuálneho odlíšenia ponúka BMW X4 M Performance aj úpravy výkonu. Naftová verzia xDrive30d dostala Power Kit, ktorý navýšil výkon o 27 koní. Výsledkom je 286 koní a 600 Nm. Upravená verzia zrýchľuje na stovku o 0,3 sekundy rýchlejšie (5,5 s). Podľa výrobcu máme počítať so spotrebou 5,2 až 5,6 l/100 km. Reálne čísla budú určite vyššie. Rovnaké navýšenie výkonu ponúkne BMW aj pre typ X3.

BMW X4

M Performance výfuk pre verziu xDrive35i dodá turbomotoru poriadny zvuk

Vylepšenia sa dočkala aj benzínová verzia xDrive35i. Tá dostane športový výfuk, ktorý bude pracovať v dvoch režimoch – Sport a Track. Cieľom nového výfuku je zlepšenie zvukového prejavu turbomotora. Nastavenie Sport údajne vyhovuje legálnym limitom na cestách. Režim Track poriadne pridá na hlasitosti prejavu fúkaného radového šesťvalca. Kto pôjde s X4 na okruh je ale otázne. Zákazníci tento druh úprav, pravdepodobne, vyžadujú a preto im ich mníchovská automobilka ponúka. Poďme späť k výfukovému potrubiu. Inžinieri ho vybavili obdĺžnikovými koncovkami výfukov, ktoré normálne dodáva len pre osemvalcové modely. Režimy výfuku budeme môcť meniť aj cez mobilný telefón pomocou Bluetooth.

Ceny úprav automobilka zatiaľ nezverejnila.


Čo si myslíte o podobných úpravách, majú vôbec v aute typu SUV zmysel?

Zdroj: autoforum