Jeden kus Roadsteru je vystavený v Petersenovom automobilovom múzeu v Los Angeles. Jednému pozornému návštevníkovi však neunikla plaketa pri aute, ktorá hovorí o zrýchlení z 0 na 60 míľ za hodinu (teda 97 km/h) len za 1,1 sekundy. Samozrejme sa s touto informáciou pred pár dňami podelil aj na Twitteri, na čo dokonca zareagoval aj samotný Elon Musk. Ten túto informáciu potvrdil, pričom tvrdí, že dané zrýchlenie dosiahne Tesla Roadster s paketom SpaceX. Ten by mal totiž disponovať raketovými tryskami. Tie však nebude poháňať tradičné raketové palivo, ale tlakové nádoby naplnené stlačeným vzduchom. Vďaka ním tak budú v prípade daného paketu chýbať zadné sedačky. Musk tiež tvrdí, že dané zrýchlenie bude veľmi intenzívne no bezpečné. 

Zrýchlenie ako na horskej dráhe

Zrýchlenie z 0 na 60 mph za 1,1 sekundy je absolútne šialené. Dvojnásobne keď si uvedomíme, že by ním mal disponovať cestný osobný automobil. Na druhej strane, všetci vieme ako dopadli niektoré Muskove vyhlásenia, a tak si myslím, že aj túto informáciu treba brať s rezervou. Vôbec by som sa nedivil, ak by sa paket SpaceX v ponuke nakoniec ani neobjavil. 

Automobilka však tvrdí, že aj bez daného paketu ponúkne Roadster zrýchlenie na 97 km/h za 1,9 sekundy, čo je takisto ohurujúca hodnota. Elektromobil by mal disponovať trojicou elektromotorov, ktoré použili aj pre Model S Plaid. Kapacita batérií by mala dosahovať až 200 kWh, pričom dojazd by sa mal priblížiť až k 1 000 km. Bude veľmi zaujímavé sledovať, s čím nakoniec Tesla reálne vyrukuje. V roku 2017 totiž tvrdili, že Roadster bude ponúkať až 10 000 Nm krútiaceho momentu (doplnené: vraj má ísť o krútiaci moment na kolesách). Možno nás však Tesla všetkých prekvapí :)

zdroj: motor1.com