Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

V minuloročných najlepších výsledkoch sú aj prekvapenia. V kategórii supermini alebo po našom v segmente B zvíťazil Renault Zoe. Za ochranu dospelej posádky získal 89 %, detí 80 %, chodcov 66 % a bezpečnostné systémy si odniesli 85 %.

Víťazom segmentu C (small family cars) je prekvapivo čínsky Qoros 3 Sedan. Ale to nie je všetko. Toto vozidlo je najbezpečnejším autom, ktoré v roku 2013 prešlo testami Euro NCAP! Ochrana dospelej posádky získala 95 %. Oblasť ochrany detí je ocenená 87 % a chodcov 77 %.  Bezpečnostné systémy si odniesli 81 %.

Z môjho pohľadu je najväčším prekvapením úspech čínskeho sedanu Qoros 3. Nevyhral len vo svojej kategórii. Za uplynulý rok bol v rámci testov Euro NCAP najlepší.

Qoros 3 svojou bezpečnosťou jednoznačne prekvapil.

Hybrid Lexus IS 300h ovládol segment D. Jeho hodnotenie dosiahlo 91, 85, 80 a 66 % (dospelí, deti, chodci, bezpečnostné systémy). V oblasti malých SUV je na tom najlepšie Jeep Cherokee so skóre 92, 79, 67, 74 % (dospelí, deti, chodci, bezpečnostné systémy).

V oblasti luxusných automobilov sa v segmente E najlepšie umiestnilo Maserati Ghibli, ktoré dokáže dospelú posádku ochrániť s hodnotením 95 %, deti 79 % a chodcov 74 %. Euro NCAP jeho bezpečnostné systémy ocenilo na 81 %.

Zdroj: euroncap.com

Prečítajte si aj:  Je BMW i3 bezpečné? Rozbíjali ho v testoch Euro NCAP

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov