Po afére dieselgate prichádzajú prvé nemecké mestá, ktoré chcú zakázať vjazd vznetovým motorom s emisnou normou Euro 5 a nižšou. V tomto prípade len niekoľko rokov staré autá (skladovky a podobne) sú tak odkázané zostať pred týmito zákazmi stáť.

Pre dízle začínajú v Hamburgu ešte ťažšie časy.

Hamburg je prvým nemeckým mestom, ktoré toto opatrenie po rozhodnutí o právoplatnosti Spolkového správneho súdu zavádza. Zatiaľ ide o 2 ulice v štvrti Altona, jedna meria 580 metrov a druhá 1,6 km. Ak to prepočítame na množstvo registrovaných dieselových áut v Hamburgu, zákaz sa dotkne celkovo 168-tisíc áut z viac ako 264-tisíc registrovaných.

Budú však aj výnimky, ako napríklad smetiari, sanitky, dodávatelia alebo miestni rezidenti. Od budúceho štvrtka, 31. mája, tak začínajú pre vznetové autá v Nemecku už aj s emisnou triedou Euro 5 ťažké časy. Môže ísť aj o autá predané v roku 2015 a teda sa bavíme o trojročných vozidlách. Uvidíme, kam až tieto zákazy nakoniec dostanú nové vznetové motory, ich obľuba aj v samotnom Nemecku totiž postupne upadá.

Zdroj: teraz.sk