Honda je už roky známa naozaj skvelými reklamami. Majú nápad, nie sú agresívne, ale elegantné, inteligentné a sofistikované. Jednou takou určite je aj najnovšia IMPOSSIBLE POSSIBLE práve na nový model Honda CR-V 1.6 i-DTEC. Je skvelá, čo poviete? Perfektne sa hrá s ilúziou našich očí. Nižšie nájdete ako toto fakt originálne dielo vznikalo... Žiadne počítačové animácie a do zeleného prostredia vložené auto a ľudia. Celé to fakt kreslili, maľovali a kompozične vymerali aby to bolo ako naozaj!

No späť k základnej téme článku. V rámci typu CR-V ide o model s najmenším motorom. Benzínový dvojliter a 2,2 litrový naftový agregát majú okrem väčšieho objemu aj vyšší výkon. Jednašestka dáva výkon 88 kW (120 k) pri 4 000 ot a max. krútiaci moment 300 Nm je dostupný od 2 000 ot.

Ak o tomto  modeli rozmýšľate, určite vás zaujmú nasledovné fakty: má pohon len predných kolies, neponúka automat,  papierová priemerná kombinovaná spotreba je 4,5 l/100km a do batožinového priestoru sa zmestí od 589 do 1669 litrov vecí.

CR-V 1.6 i-DTEC je v ponuke len s pohonom prednej nápravy. Výkon na ňu prechádza prostredníctvom 6 stupňovej manuálnej prevodovky. Jednoznačnou prednosťou tohto motora je spotreba. Honda udáva, že CR-V v tejto motorizácii si v priemernom režime vypýta len 4,5 l/100 km. Výrobca novinku ponúka v troch stupňoch výbavy: Comfort, Elegance a Lifestyle. Zákazníci v základnej výbave dostanú 6 airgabov, štart-stop systém, duálnu automatickú klimatizáciu alebo 17 palcové zliatinové kolesá.

Zdroj: tlačová správa

Prečítajte si aj:  Test Honda CR-V 2.2 i-DTEC 4WD