Žaloba na firmu nie je v zahraničí ničím výnimočným. V Nemecku ju hromadne podalo na VW AG v súvislosti s dieselgate už približne 300-tisíc ľudí. Hovorca nemeckého spolkového úradu pre spravodlivosť, Thomas Ottersbach, prezradil, že počet žalobcov už pravdepodobne prekročil métu 300-tisíc. K 28. decembru totiž mali žaloby na Volkswagen viac než 294-tisíc navrhovateľov a k tomu sa pridali v posledných dňoch starého roka stovky a stovky ďalších.

V Nemecku tak zákazníci majú záujem situáciu riešiť súdne, keďže automobilka pre nich nemá rovnaké kompenzácie ako pre majiteľov v USA. Každý, kto má automobil s motorom EA189, by podľa zdroja mohol podať žalobu. A tých sú aj v Nemecku milióny. Navyše do aféry spadajú aj ďalšie motory, väčšie aj menšie.

Nedávno sme priniesli článok, v ktorom sme podľa zdroju informovali, že VW už investoval viac ako 8,5 mld eur do rôznych kompenzácií škôd. To však nie je konečné číslo a možno sa aj nemeckí zákazníci dočkajú plnohodnotnejšieho odškodnenia, nielen nepodarenej úpravy emisného systému vo svojom aute, ktorá, ako sa dozvedáme, spôsobuje zvýšenie spotreby a niekedy aj zníženie výkonu motora.

Zdroj: rt.com

Foto: Driving.co.uk