Downsizovaný agregát 1.O T-GDI príde do ponuky typu i20 koncom roka. Štandardná verzia má výkon 74 kW (100 k), silnejšia verzia 88 kW (120 k).

V roku 2015 Hyundai dokončí obmenu a modernizáciu celého svojho portfólia crossoverov a SUV. Thomas A. Schmid, prevádzkový riaditeľ Hyundai Motor Europe, povedal: „Novým i20 Active a novým Santa Fe ďalej rozširujeme európsku rodinu crossoverov a SUV, v ktorej boli všetky modely modernizované alebo obmenené tohto roku. Aj tieto dva nové modely rozširujú v Európe náš najmladší modelový program v histórii. Prvých osem mesiacov 2015 bolo pre nás najúspešnejších v Európe vôbec a teraz pripravujeme cestu na ďalší organický rast v roku 2015 a ďalšom období."

Hyundai Frankfurt

Hyundai i20 Actvie je malý crossover

Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Nový Hyundai i20 Active

Hyundai i20 Active je absolútnou novinkou v ponuke značky. V podstate ide o crossover s podvozkom vyšším o 20 mm oproti bežnej verzii. Pre výlety mimo cestu dostal ochranné nájazdové štíty v nárazníkoch a plastové lemy blatníkov. Malý crossover doplní päťdverový Hyundai i20 a trojdverový Hyundai i20 Coupe.

Verzia i20 Active nie je jedinou novinkou v modelovom rade i20. Pod kapotu sa dostal nový benzínový trojvalec 1.0 T-GDI s priamym vstrekovaním paliva, prepĺňaný turbodúchadlom. Downsizovaný agregát s dvoma výkonovými verziami príde do ponuky typu i20 koncom roka. Štandardná verzia má výkon 74 kW (100 k), silnejšia verzia 88 kW (120 k).

Hyundai Frankfurt

Facelift typu Santa Fe

Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Facelift Hyundai Santa Fe

Modernizovaný Hyundai Santa Fe prichádza s modifikovaným dizajnom a celou škálou nových bezpečnostných a komfortných prvkov. Zmenený profil nového Santa Fe reflektuje najnovší korporátny dizajn Hyundai. V kabíne priniesol Hyundai jemné zmeny dizajnu a nové kvalitnejšie materiály. Medzi nové bezpečnostné a komfortné systémy patrí Autonomous Emergency Braking, Rear-Cross Traffic Alert, Smart Cruise Control, Blind Spot Detection, Lane Change Assist a High Beam Assist.

Zmenu palety motorov Hyundai neoznámil. Pod kapotou zostanú teda dva dieselové agregáty. Motor 2,0 CRDi ponúkne 110 kW (150 koní) a väčšia jednotka 2,2 CRDi ponúkne 145 kW (197 koní).

Hyundai Frankfurt

Vision G - ukazuje smerovanie dizajnu prémiových produktov

Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Vision G – veľké luxusné kupé

Nová štúdia luxusného kupé Vision G ukazuje budúcnosť dizajnu Hyundai pre budúce produkty premium. Štúdia ukazuje záujem automobilky vyrábať aj prémiové autá, akým je napríklad Genesis Sedan. Vzhľad a technologické funkcie štúdie vyvíjali zamestnanci Hyundai na celom svete. Príchod luxusného kupé od značky Hyundai je otázny, ale zo štúdie máme predstavu, akým smerom sa bude uberať nový Genesis. Štúdia má pod kapotou 5,0 litrový motor V8 s výkonom 313 kW (426 koní).

„V súlade s našou strategickou orientáciou Modern Premium modernizujeme značku Hyundai a vytvárame nové možnosti pre našich zákazníkov. Štúdia Vision G predstavuje inšpiráciu pre budúci dizajn Hyundai a produkty premium, nová modelová línia Hyundai N zasa značke dodáva ďalšie emócie,“ povedal Jochen Sengpiehl, viceprezident Hyundai Motor Europe pre marketing.

Zdroj: tlač.správa, jalopnik