Kolosálne rozmery a štýl

Zrak nepriťahuje iba rozmermi. Všimnite si vertikálne prvky v predných prívodoch vzduchu, blatníkoch a v zadnom nárazníku. Ide o evolúciu dizajnového jazyka BMW a prevezmú ju nadchádzajúce typy značky. Dizajnéri taktiež nešetrili kovovými obkladmi. Disky sú v typickom štýle BMW, ale dizajnové kľučky a spätné zrkadlá pravdepodobne v sérií neuvidíme. 

BMW X7

Interiér pôsobí voči drsnému zovňajšku jemnejšie a luxusnejšie. Aj tu badám typický dizajnový jazyk BMW, samozrejme vylepšený o najmodernejšie technológie. Na analógové prístroje môžeme zabudnúť. Samozrejmosťou je modifikovaný infotainment iDrive. Zaujímavosťou je panoramatická strecha, pravdepodobne dostane technológiu solárnych panelov. Pri pohľade na fotku pripomína krídla vážky.

BMW X7

Plug-In hybrid namiesto palivových článkov

Pri bližšom skúmaní narazíte na elektrický nabíjací port na prednom blatníku. Šepkalo sa o použití pohonu založeného na palivových článkoch. Realita je iná, podľa nabíjacieho portu pôjde o plug-in hybrid s pohonom z BMW 740e iPerformance. Základom je prepĺňaný 2,0 l štvorvalec v spojení s 9,2 kWh lítium-iónovou batériou.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov

Produkčný typ BMW X7 príde s minimálne troma rozličnými motormi a kombináciou s elektrickým pohonom. Konkurenta Mercedesu GLS budú vyrábať v americkom Spartanburgu a otestovať ho môžeme už v roku 2018.

Zdroj: carscoops