Laserová technológia je na trhu naozaj už nejaký ten piatok. V roku 2014 dokonca viedlo BMW súboj s Audi, kto ako prvý dodá zákazníkom model s laserovými svetlometmi. Síce s „odrenými ušami“ vyhralo BMW, ktoré si tak zapísalo toto prvenstvo, Audi nebolo pozadu o viac ako pár dní.

Laserová technológia možno bude dostupná aj v novom BMW X5.

Po Audi R8 LMX je laserová technika dostupná aj v novom Audi R8 a od predstavenia nového BMW radu 7 aj v ňom. Ďalším automobilom, ktorý by mohol túto techniku prebrať, by mohla byť budúca generácia BMW X5.

Všimnite si modré horizontálne prúžky vo svetlách.

Už o rok totiž predstavia novú, v poradí štvrtú generáciu veľkopriestorového SUV X5. Aktuálne dostupná X5-ka tak nedostane ani bežnú modernizáciu, ale rovno nový model. Práve ten bol zachytený na testovaní. Pod zamaskovanou karosériou nie sú viditeľné všetky zmeny, obzvlášť viditeľné sú väčšie „ľadvinky“ a športovejší „look“.

Jedna podstatná zmena sa však skrýva vo svetlometoch. Ako je z obrázkov zrejmé, modré horizontálne prúžky vo svetlách vozidiel BMW totiž značia laserovú techniku. S najväčšou pravdepodobnosťou bude nové BMW X5 ďalším vozidlom s laserovou technológiou. A čo okrem tejto novinky prinesie?

Laserovú techniku využíva aj najluxusnejšie BMW 7.

Má byť voči predchodcovi ľahšie o približne 250 až 300 kg. Vzhľadom na nižšiu hmotnosť očakávame nielen použitie štvorvalcového vznetového motora, ktorý má už aj aktuálna generácia, ale aj štvorvalcového zážihového motora. Ďalej je takmer istá hybridná verzia a športový model s prívlastkom M, či už ako diesel M550d alebo zážihové M. Konkurenta Audi Q7, Mercedes-Benz GLE a Porsche Cayenne by mali odhaliť v priebehu budúceho roka. Uvidíme, či sa predpoklady naplnia a nová X5-ka bude mať vo výbave aj laserové svetlá.
 

Zdroj: Carscoops