Podznačka AMG Sport má pomôcť Mercedesu-AMG zdvojnásobiť predaj. Tento rok, pritom výrobca predal viac ako 40 000 áut s logom AMG. Ďalším a možno najpodstatnejším dôvodom pre vznik podzančky AMG sport je znižovanie emisii.

Mercedes C63 AMG dostane už januári slabšieho brata s označením AMG Sport.

Modely AMG Sport majú vyplniť priepastnú medzeru medzi bežnými modelmi a pre mnohých, až príliš ostrými verziami AMG. Tiež by mali pomôcť zvýšiť predaje značky AMG na dvojnásobok čísel z roku 2013. Smelý cieľ chce automobilka splniť do roku 2017. Tento rok, pritom výrobca predal viac ako 40 000 áut s logom AMG. Ďalším a možno najpodstatnejším dôvodom pre vznik podzančky AMG sport je znižovanie emisii. Hoci sa AMG hrdí znížením priemernej spotreby svojej flotily, čiže priemernej spotreby všetkých typov v portfóliu, o 35% za posledných 5 rokov, je to stále málo. Najúčinnejším spôsobom ako znížiť spotrebu a tým pádom aj emisie CO2, je teda zaradiť do ponuky aj modely s nižším výkonom a menšími motormi. Hoci to stále nebudú nijak slabé vozidlá.

Verziu AMG Sport triedy C predstaví automobilka v Detroite.

Modely AMG Sport dostanú diely podvozka a brzdový systém z klasických AMG modelov. Štandardom pre ne bude aj pohon oboch náprav.

Rozdiel medzi modelom C 450 AMG Sport vľavo a C63 AMG vpravo

Modely AMG Sport totiž dostanú diely podvozka a brzdový systém z klasických AMG modelov. Štandardom pre ne bude aj pohon oboch náprav a samozrejme vyšší výkon motora, ako poskytnú bežné modely Mercedes-Benz. Prvým typom, ktorý dostane túto verziu bude nový Mercedes triedy C, ktorý sme vám nedávno predstavili v našom teste. Mal by dostať označenie C450 AMG Sport. Poháňať ho bude 3.0 litrový V6, prepĺňaný dvoma turbami s výkonom na hranici 270 kW (367 k). Druhým typom bude chystaný konkurent pre BMW X6. Ten podľa novej schémy označovania dostane pomenovanie GLE Coupe.

Druhým typom s logom AMG Sport bude konkurent pre BMW X6.

Zdroj: tlačová správa