McLaren, ktorý sme doteraz poznali ako P13, automobilka premenuje a zaradí do rodiny Sports Series.

Každý variant Sports Series ponesie vlastné meno.  Podľa súčasných označení pripadajú do úvahy názvy podobné ako 650S, či pre ázijsky trh použité 625C. McLaren potvrdil, že o menách nových áut ešte nerozhodol. V poslednom období si však registroval mená Mergulho, Masta a Parabolica, všetko známe zákruty. Vraj ich nepoužijú v projekte Sports Series, ale majú pre ne iné komerčné využitie. Spoločnosť si registrovala aj názov Longtail, ktorý poznáme ako model McLarenu F1 GTR z roku 1991. Žeby sme sa dočkali McLarenu P1 GTR vo verzii Longtail? Alebo chce automobilka len chrániť svoje intelektuálne vlastníctvo a históriu?

McLaren Sports Series

McLaren P13 bude súčasťou rodiny Sports Series

Produkčnú verziu Sports Series postavia na upravenom karbónovom šasi typu 650S. Predpokladáme, že auto bude poháňať motor, ktorý odvodia od súčasného 3,8 litrového V8 prepĺňaného dvoma turbami. Keďže pôjde o najdostupnejší McLaren, nemôže prekonať drahšie typy. P13 zrýchli na stovku za 4 s, približne o sekundu horšie ako McLaren 650S. Automobilka predpokladá, že topspeed Sports Series bude atakovať hranicu 300 km/h.

McLaren Sports Series

Podobu prvého člena rodiny Sports Series spoznáme v druhom štvrťroku 2015

Najdostupnejší McLaren zrýchli na stovku za 4 s a jeho topspeed bude atakovať 300 km/h.

McLaren spustil kampaň Black Swan Moments,  v preklade momenty čiernej labute, kde v 13 dieloch priblíži prevratné udalosti sveta ako aj histórie automobilky.

McLaren Sports Series

Prvý obrázok skutočného McLarenu Sports Series

Odhadujeme, že nový Sports Series by mal stáť 160 000 eur. V súčasnosti McLaren vyrába 1400 áut ročne. Keď spustia produkciu Sports Series, toto číslo zvýšia na 4000. Chceli by to zvládnuť do konca roka 2016.

Zdroj: autocar.co.uk