Ak čakáte všetky podrobnosti, technické údaje a ceny, sklameme vás hneď na začiatku. Jazz/Fit má za sebou medzigeneračnú modernizáciu, ale tá bude predstavená najprv v Japonsku a mali by sme dodať, že ani to sa nestane skôr ako na jeseň tohto roka.

Zaujímavé pritom je, Honda tento facelift zatiaľ vôbec oficiálne nekomunikuje. Prvé obrázky a pár kusých viet sa objavilo výlučne na domácich internetových stránkach, inak je ale všade hrobové ticho.

Práve vďaka prvým fotografiám vieme, že Honda rozšíri jednotlivé výbavové stupne o športovú verziu, ktorá dostane špecifický predný nárazník s väčšou čiernou vložkou a horizontálnymi lamelami, k tomu červený nápis RS, väčšie hliníkové disky, inú masku chladiča, tmavé kryty vonkajších spätných zrkadiel a dodatočné prahové nástavce.

Interiér vylepší nový kožou čalúnený volant s kontrastným žltým prešívaním, čo je ale ešte dôležitejšie, Honda sľubuje zvýšený výkon hybridného pohonu.

K systému e:HEV, ktorý v súčasných autách kombinuje atmosférickú jedna-päťku (98 koní), generátor elektrickej energie (95 koní) a elektromotor (109 koní), musíme dodať, že Japonci na svojich stránkach zatiaľ neuvádzajú, či má mať vyšší výkon len model RS, skôr to ale pôsobí, že viac koní dostane Jazz/Fit ako taký a „eReSo“ bude skrátka len najdrahšia výbava.

Konkrétne čísla Honda nespomína, ale do úvahy pripadá hybridný pohon z technicky spriazneného crossoveru HR-V e:HEV, ktorý má rovnaký štvorvalec s objemom 1,5 litra, akurát naladený na 107 koní a zároveň silnejší elektromotor disponujúci výkonom 131 koní (maximálny systémový krútiaci moment má HR-V a aktuálny Jazz identický – 253 Nm). Táto informácia je ale bez záruky, takže pod kapotou Jazzu sa môže kľudne objaviť ešte čosi iné.

Aby sme vo vás nevzbudili potenciálne zbytočné nádeje, musíme v závere dodať, že v tejto chvíli vôbec netušíme, kedy sa modernizovaný Jazz môže objaviť v Európe. Pre Hondu sú prioritní domáci zákazníci, a tak sa môže stať, že sa k nám prepracovaný model dostane až v roku 2023. Zároveň musíme pripustiť, že neexistuje žiadna záruka, že sa k nám dostane aj silnejšia hybridná technika, zbytočným pesimizmom sa však momentálne trápiť nemusíme. Honda nám nepochybne čoskoro povie viac.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 11 obrázkov

zdroj: Honda