Hovorca Audi potvrdil, že odsunuli výstavbu plánovaného technologického centra v meste Ingolstadt

Nie sú peniaze navyše

Po škandále Dieselgate nezostali v koncerne žiadne peniaze nazvyš. Audi je nútené osekať program konvenčných vozidiel. Celý koncern totiž prechádza na „zelenú vlnu“. Budúcnosťou sú elektromobily a digitálne technológie. Audi si nemôže totiž dovoliť v týchto oblastiach zaostať za Mercedesom a BMW. Napriek tomu emisný škandál ovplyvňuje výšku investícií aj do autonómnej technológie a elektromobility. Niektoré inovácie tak prídu neskôr.


Podľa Autonews zdroj priamo z automobilky tvrdí, že šetrenie ovplyvní najmä pokrokové technológie, ktoré mali očistiť imidž Audi po Dieselgate. Značka je nútená odložiť testovanie autonómnych áut a výstavbu budov pre výrobu batérií do elektromobilov. Hovorca Audi potvrdil, že odsunuli výstavbu plánovaného technologického centra v meste Ingolstadt.


Niektorí analytici napriek tomu tvrdia, že aj po škrtoch investuje Audi do výstavby budov viac ako BMW alebo Mercedes. Stále je tu podľa nich väčší priestor pre šetrenie. Celý VW Group by mal počas nasledujúceho roka znížiť náklady o 10 % a zároveň zvýšiť efektivitu vo výrobných procesoch. Špekulácie dokonca hovoria o tom, že niektoré modely Audi by mohli prejsť na techniku Volkswagenu. Napríklad nové Audi A4 by stálo na platforme Passatu. Znamenalo by to aj koniec pohonu quattro v tejto triede.


Zdroj: autonews