M5 F90

Maskovaná na cestách...

BMW M5 F90 príde na prelome rokov 2017/2018. Jej výkon bude stačiť na zrýchlenie z 0-100 za menej ako 3,5 sekundy a ručička tachometru sa zastaví ďaleko za hranicou 300 km/h. 
M5 G30

BMW M5 F90 zozadu

Nová BMW M5 F90 teda príde s pohonom xDrive. Aj tak bude podstatne ľahšia, až o 100 kg než predchodca. Na obe nápravy bude posielať výkon 600 koní z prepracovaného súčasného motora biturbo V8 4,4 litra. Tým má dorovnať max. výkon hlavného konkurenta od Mercedesu. To jej umožní zrýchliť na stovku za 3,5 sekundy! A to je číslo, ktoré nielen siaha do teritória superšportov. Mnohé v tej disciplíne poráža. Vďaka pohonu 4x4 by mala nová M5 priniesť rýchlejšie prejazdy zákrut v čistej stope a tiež vyššiu dávku bezpečnosti. Mnohí špičkoví vodiči a vyznavači zadokoliek však oceňujú hravosť, či náročnosť krotenia silných M5 na povrchoch s horšou adhéziou a samozrejme, možnosť driftovať. A predsa to bude možné aj v novej generácii vyskúšať...

Po vzore nového Mercedesu E63 AMG je BMW M5 druhým autom, ktoré v špeciálnom režime pre driftovanie poháňa iba zadné kolesá. Týmto BMW doprialo M5ke veľkú celoročnú využiteľnosť bez straty zábavy a rebelstva. Auto môže bezpečnejšie viesť aj menej skúsený vodič a aj tí skúsení si budú na jeseň a v zime, najmä v hornatých oblastiach, pohon xDrive pochvaľovať. No ak budete chcieť zobudiť zviera, v jednom jazdnom režime postačí stlačiť gombík a všetok výkon pôjde na zadné kolesá. Pre porovnanie, v E63 AMG na to treba potiahnuť obe páčky radenia pod volantom.