Opel Crossland 2021 prichádza s novou maskou chladiča, ktorá sa má stať v blízkej budúcnosti poznávacím znamením všetkých nových modelov značky Opel. Ako prvý ju dostal nový Opel Mokka, druhým v poradí je práve Opel Crossland 2021. Základné línie zhodné so sesterským Peugeotom 2008 nezaprie, vďaka novému dizajnovému jazyku a pozmeneným detailom je však opäť o čosi originálnejší. Okrem prepracovanej prednej časti dostal aj zatmavené zadné združené svetlá, viac čiernych exteriérových prvkov, nové kombinácie farieb (s možnosťou kontrastného lakovania) a pozmenené zliatinové disky kolies s priemerom 16 a 17 palcov.

Dizajnéri poupravili aj zadné partie so zatmavenými zadnými svetlami. Novinkou je aj dizajnová línia GS Line+.

Na istejších nohách

Zmenami prešiel aj samotný podvozok. Jeho základná konfigurácia zostáva nezmenená, konštruktéri sa však pohrali s nastavením pruženia a tlmenia, pozmenili reakcie riadenia a pridali novú kontrolu trakcie IntelliGrip (rozšírená funkcia protipreklzového systému pracujúca v niekoľkých úrovniach). Motorová ponuka zostáva bez zmeny, pričom okrem benzínových trojvalcov s objemom 1,2 l zostáva naďalej k dispozícii aj naftový štvorvalec 1.5 CDTi.

Lepší na dlhých cestách

Opel sa pri modernizácii zameral aj na vyšší komfort na palube, v kabíne sa preto objavujú nové ergonomické sedadlá AGR a praktickej využiteľnosti zasa pomáha pozdĺžne posuvná zadná lavica (v rozsahu 150 mm) s nastaviteľným sklonom operadiel a delením 60/40. Zásluhou pozdĺžneho posuvu sa základný objem kufra pohybuje v rozsahu 410 – 520 l (po sklopení operadiel 1 255 l). Vo výbave sa objavuje dotykový infotainment Multimedia Navi Pro s 8-palcovým displejom a Apple CarPlay a Android Auto, v aute nechýba ani bezdrôtové dobíjanie telefónu, head-up displej, systém automatického protikolízneho brzdenia s detekciou chodcov a celá armáda ďalších asistenčných bezpečnostných a komfortných systémov.

Novinka by sa mala pri prvých predajcoch objaviť začiatkom roka 2021.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 12 obrázkov