Išlo o Nissan Qashqai a X-Trail, ku kúpe auta ste museli priplatiť 500 eur a prefinancovať ho na 4 roky. Zákaz vjazdu vznetových áut musel vzniknúť do 4 rokov od kúpy v meste do 100 km od vášho bydliska a musel tiež trvať minimálne 30 dní za rok. Smogové zákazy na pár dní teda do tejto akcie nespadajú.

Zákaz na vjazd vznetových áut musí byť do 100 km od bydliska Nissan nesmie mať viac ako 4 roky. Týka sa len Nemecka.

Po novom však Nissan upravuje podmienky. Modely, pre ktoré je akcia určená, síce nezmenil, ale zlepšil podmienky pre zákazníkov. Akcia je po novom predĺžená do konca júna 2018 a poplatok vo výške 500 eur už neplatí. Nutnosť financovať auto cez Nissan Bank ostáva v platnosti. Ďalšou podmienkou je nutnosť kúpiť nové auto od Nissanu, ak chcete to staré vrátiť. Len vyplatenie hotovosti tak nie je možné.

Nissan odkúpi len modely Qashqai a X-trail.

Rozsah 100 km od miesta bydliska nezmenili. Nissan tiež oznámil, že ponuka na odkúpenie auta bude platiť len vtedy, ak nedokáže pôvodné vozidlo upraviť HW alebo SW úpravou tak, aby spĺňalo nové podmienky. Predajcovia budú autá odkupovať stále podľa zostatkovej hodnoty zo systému spoločnosti Eurotax/Schwacke. Táto garancia má výhodu v tom, že nemusíte už platiť žiadne poplatky. Pri kúpe ďalšieho nového auta pritom nemusíte riešiť odpredaj toho starého aj v prípade, že sa vás zákaz vjazdu naozaj dotkne. Uvidíme, či po čase príde Nissan aj so štatistikou, koľko vozidiel takýmto spôsobom odkúpil.

Zdroj foto: Nissan

Prvotná suma 500 eur sa už nemusí platiť.