Autom roka 2016 je Opel Astra K

Súboj vyše 40 áut

O titul kráľa európskych ciest tohto roku bojovalo vyše 40 automobilových noviniek, z ktorých v prvom kole vzišla sedemčlenná skupina finalistov, zložená z modelov rozličných automobilových tried a segmentov.


Cenu Auto roka (Car of the Year 2016) prevzal Dr. Karl-Thomas Neumann, predseda predstavenstva Opel Group, z rúk predsedu novinárskej poroty Hakana Matsona počas zahájenia 86. Medzinárodného autosalónu v Ženeve.

European Car of the Year 2016 3. miesto má Mazda MX5 ND

Mazda MX-5 sa v európskej ankete Car of the Year 2016 s 202 bodmi celkom prekvapivo dostala na 3. miesto

„Nová Astra reprezentuje štart novej etapy značky Opel a víťazstvo v najprestížnejšej novinárskej ankete jasne potvrdzuje, že sme na dobrej ceste,“ povedal Dr. Karl-Thomas Neumann. „Je pre nás veľkou cťou vyhrať anketu, v ktorej rozhodujú špičkoví motoristickí novinári z toľkých rôznych krajín.“ Opel mal doteraz vo svojej zbierke štyri tituly Auto roka, nová Astra teda zavŕšila prvú päticu týchto ocenení. Okrem toho ale Astra vyhrala napr. aj medzinárodnú cenu SAFETYBEST 2015 a získala aj známu trofej Zlatý volant. Astra je aj držiteľkou maximálneho „päťhviezdičkového“ hodnotenia za bezpečnosť od renomovaného nadnárodného konzorcia EuroNCAP.

Volvo XC90 ma 2.miesto v ankete Europske Auto Roka 2016

Aktuálne najbezpečnejšie auto na svete, Volvo XC90 II. generácie sa s 294 bodmi vyšplhalo na 2. miesto v ankete Európske Auto roka 2016

Ako základný päťdverový hatchback, tak aj nastupujúce kombi Sports Tourer vychádzajú z celkom novej odľahčenej architektúry. Pohon zabezpečujú najmodernejšie turbodiesle a benzínové motory s priamym vstrekovaním paliva. Silnou stránkou modelového radu Astra je výborná konektivita a perfektná integrácia smartfónov do systémov infotainmentu. Ako je to už tradíciou, aj nová Astra vnáša do kompaktného segmentu inovatívne technické prvky, ktoré boli doteraz výsadou oveľa drahších luxusných modelov – ako napríklad ocenené adaptívne reflektory IntelliLux® LED. 

Európsku anketu Auto roka založili v roku 1964. Ako prvý z typov značky Opel tento prestížny titul získal Kadett E v roku 1985. O dva roky neskôr zabodovala luxusná Omega A. V roku 2009 si titul odniesla Insignia a v roku 2012 sa víťazom stal elektromobil Opel Ampera.