Začiatkom septembra predstavil Opel šiestu generáciu populárneho typu Astra, ktorá dostala svieži dizajnový jazyk a množstvo moderných technológií. Ako prvý debutoval už tradične hatchback. Bolo však jasné, že časom spoznáme aj variant Sports Tourer. Opel prichádza v praktickejšom balení po necelých troch mesiacov od pôvodnej premiéry.

Kombi prešlo vizuálne len drobnou retušou. Na svojom mieste zostali výrazne skosené koncové stĺpiky i štíhle diódové svetlá, drobné úpravy sa dotkli akurát zadného okna a nárazníka. Dĺžka karosérie dosahuje úroveň 4 642 mm. Nerástla pritom jej len koncová časť, zväčšený je tiež rázvor osí náprav. S celkovou hodnotou 2 732 milimetrov má oproti východiskovej verzii 57 mm k dobru.

Opel Astra

Predĺženie rázvoru nemožno označiť za prekvapenie, rovnakým procesom totiž prešiel aj pokrvný príbuzný menom Peugeot 308 SW. Dvojicu koncernových bratov spájajú aj ďalšie parametre. Astra Sports Tourer má navlas rovnaký objem kufra ako Francúz, štandardne teda pojme 608 litrov batožiny. Po sklopení zadných sedadiel delených v pomere 40:20:40 je k dispozícii celkovo 1 634 l.

Vrcholom ponuky plug-in hybrid s výkonom 225 koní

Tieto čísla platia pre modely s klasickým spaľovacím motorom. V ponuke však budú aj plug-in hybridy, v ktorých batéria mierne obmedzuje kapacitu zadnej časti. Tá sa znižuje na 548 l, resp. 1 574 litrov. Nemecká automobilka v tlačovej správe vyzdvihuje „inteligentnú“ dvojitú podlahu, ktorá ponúka tri rôzne polohy a vo všetkých sa pod ňu zmestí krycia roleta. Poteší tiež nákladová hrana batožinového priestoru vo výške len 600 mm.

Opel Astra

V interiéri nedošlo inak k žiadnym zmenám, nechýba digitálny kokpit Pure Panel ani možnosť zvoliť si ergonomické sedadlá s certifikátom AGR. Technická stránka kombi je viac-menej zhodná s hatchbackom. Pod kapotou sa teda objavia benzínové i naftové motory dosahujúce maximálny výkon 81 kW (110 k) až 96 kW (130 k), ponuku obohatia dva plug-in hybridy. Ten silnejší vyprodukuje 165 kW (225 k). K cene sa zatiaľ Opel nevyjadril, známy nie je ani dátum štartu predaja.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 15 obrázkov