Podľa najnovšej správy je práve Opel Insignia najspoľahlivejším vozidlom strednej triedy. Aspoň podľa TUV reportov. Celý výskum je zameraný na množstvo porúch, ktoré vyhodnocujú na staniciach technickej kontroly.

Výsledky majú vychádzať z 8,8 milióna kontrol v priebehu obdobia od júna 2019 do júla 2020, teda počas jedného roka. Insignia získala priemernú mieru chybovosti 2,2 %, čím získala striebornú medailu v celkovej klasifikácii trojročných jazdeniek. Vo svojej triede bola, ako som spomenul, na prvom mieste. Veľmi dobre si viedol aj malý Adam, s priemernou mierou chybovosti 3,7 %, a tak dominuje segmentu 2 až 3-ročných malých áut.

Celkovo sa týmto reportom podrobilo 228 rôznych modelov, z ktorých zostavovali rebríček spoľahlivosti. Treba však brať do úvahy aj to, že na stanice technickej kontroly môžu prísť autá po technickej kontrole v servise, kde už problémy odhalili a odstránili. To však mohli pri hociakej značke, takže Insignii sa nedá uprieť to, že tromfla zvyšok svojich konkurentov.

Zdroj: Opel TS