Nová Carrera rozšíri ponuku modelov s označením GTS naprieč viacerými typmi a zaradí sa k Panamere GTS, Boxsteru GTS a Caymanu GTS. Skratka GTS znamená Gran Turismo Sport. Model GTS sa v hierarchii značky zaradí nad Carreru S. Oproti nej ponúkne z rovnakého motora o 30 koní viacej. Teda celkovo 430 koní a 440 Nm z 3,8 litrového šesťvalcového boxera. Nové GTS bude dostupné v prevedení kupé a kabriolet. Skratku s troma písmenami nájdeme aj na modeloch s pohonom všetkých kolies. Pri výbere prevodovky nebudeme obmedzení len na automatický variant ako je to pri verzií GT3. Carrera GTS bude dostupná aj s manuálnou 7-stupňovou prevodovkou, aj s dvojspojkovou automatickou prevodovkou PDK.

Porsche Carrera 4 GTS

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Nové Gran Turismo Sport je už v štandarde vybavené balíkom „Chrono package“ a systémom PASM (Porsche Active Suspension Management), ktorý prináša podvozok nižší o 10 mm oproti Carrere S. Ostrejšie prevedenie GTS je prekvapivo o 10 kg ťažšie než bežnejšia Carrera S. Poďme k dynamickým parametrom. Model 911 Carrera GTS s karosériou kupé akceleruje z 0 na 100 km/h za 4,4 sekundy v prípade manuálu a s prevodovkou PDK to trvá rovné 4 sekundy. Maximálna rýchlosť je 306 km/h s manuálom resp. 304 km/h, s dvoj spojkovou prevodovkou. Ak by to niekoho zaujímalo, tak verzia s automatickou prevodkou má kombinovanú spotrebu na skvelej úrovni 8,7 litra. O to viac ma zaráža fakt, že sa Porsche chystá vydať cestou prepĺňania pre všetky modely typu 911. Vráťme sa ale k dynamickým parametrom novinky. Kabriolet s pohonom zadných kolies akceleruje na stovku len o dve desatiny pomalšie než verzia kupé. Vďaka veľkej váhe na zadnej náprave akcelerujú modely s pohonom zadných kolies rovnako rýchlo ako štvorkolky. Ich maximálna rýchlosť je dokonca o 2 km/h nižšia, teda 304 km/h v prípade manuálu a 302 km/h s automatom. Pohon všetkých kolies pridá len 45 kg hmotnosti oproti pohonu zadných kolies ("GTS" 1425 kg vs.  "GTS 4" 1470 kg).

Porsche Carrera GTS Cabriolet

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Model GTS sa nelíši len dynamickou stránkou. Oproti Carrere S má agresívnejší vzhľad, ktorý je podporený zmeneným predným nárazníkom, tmavými svetlometmi, čiernymi 20“ diskami kolies a matnými koncovkami výfukov. Cena modelu GTS vo verzii kupé začína na úrovni 116 000 eur.


Zdroj: porsche.com