Už onedlho

Asi by sme mali najprv potvrdiť, že meno Purosangue nie je pracovný názov. Ferrari ho používa vo svojich oficiálnych tlačových správach, takže ho berieme ako hotovú vec. Druhou dôležitou informáciou je potvrdený termín. Prvé SUV tejto talianskej značky si odbije svoj debut už v tomto roku a zároveň bude prakticky okamžite spustená jeho sériová výroba. 

Automobilka to uviedla vo svojej rozsiahlej správe venovanej obchodným výsledkom za rok 2021, ktorý bol mimochodom pre Ferrari rekordný. Pre záujemcov o Purosangue, ktoré sme však reálne ešte nevideli, by sme mali ešte dodať, že Taliani doručia prvé autá svojim zákazníkom až v roku 2023. To je však prakticky všetko, čo o pripravovanej novinke vieme. Ferrari totiž okrem jeho podoby zatiaľ nezverejnilo ani žiadne technické špecifikácie a doposiaľ sme mohli vidieť len testovacie prototypy, ktoré však boli „od hlavy až po päty“ zahalené zväčša v kamuflovanej a upravenej karosérii z Maserati Levante.

Purosangue zahalené v kamufláži. 

Okrem nového Purosangue sa v tomto roku začne vyrábať i Daytona SP3, aerodynamicky najefektívnejšie Ferrari a zároveň stroj s najvýkonnejším sériovým spaľovacím motorom, ktorý kedy táto značka vyrobila. Na rozdiel od SUV však má tento model svoju oficiálnu svetovú premiéru za sebou.

Poďme ale späť k téme článku. S ohľadom na popularitu a obchodný potenciál SUV sa očakáva, že už tak rekordné predaje Ferrari s príchodom Purosangue ešte o čosi poskočia. Predsa len, o máloktorom aute tohto typu sa vedú také vášnivé debaty. Novinka jednoznačne odštartuje novú kapitolu značky a o jeho úspechu v zásade nepochybujeme, aj keď Maserati Levante je tou povestnou výnimkou z pravidla, pretože ho bez preháňania môžeme nazvať predajným prepadákom.

Zdroj: Ferrari