Široké boky a svalnatý zadok :)

Chcem tým povedať, že s prvou generáciou skúsenosť mám. V novej som sa ešte neviezol, no predpokladám, že po vzore novej X5 bude jazdiť vynikajúco. Rovnako tak bude vo vnútri ponúkať slušnú dávku luxusu a prémiovosti. To je všetko úplne super. Má to však niekoľko ale.

Na našich cestách sa daný typ dosť výrazne rozmnožil. Niekedy mám pocit, že dané auto je prostriedkom až na násilnú prezentáciu peňazí a prípadne aj moci. Ako keby ste na krku chceli mať hrubú zlatú reťaz a v ústach zlaté zuby. Auto z psychologického hľadiska o každom vypovedá oveľa viac, ako si väčšina ľudí predstavuje.

Budem rád ak tento text nebudete vnímať ako obyčajné "hejtovanie" na populárnu X6. Daný typ má svojich odporcov a aj svojich zástancov. Otvára sa tu preto priestor na masívnu diskusiu.

V neprospech radu 6 Gran Coupe bude hrať asi cena. Cenník novej X6 však ešte dostupný nie je.

Ako nám už v našej diskusii nedávno odznelo, ľudia potrebujú na kapote znak BMW a imidž „bad boy“. Ale prečo? Skúste mi niekto vysvetliť a možno ma presvedčiť, prečo by som si mal kúpiť BMW X6 a nie rad 6?

Ja predsa nepotrebuje sedieť vyššie ako ostatní. Rovnako si neriešim ani žiadny komplex. Dovolím si tvrdiť, že kupé je reprezentatívnejšie ako X6, takže demonštrácia majetku nezaniká. Rovnako je oveľa skladnejšie. Vždy sa rád pozriem, keď sa hrdý majiteľ X6 snaží napchať svoje auto na úzkeho parkovacieho miesta v niektorej z podzemných garáží našich nákupných centier. Ale nemyslím to výsmešne, skôr obdivne. Ja by som sa na to...

X6 mi jednoducho neponúka lepšie jazdné vlastnosti, viac miesta alebo vyššiu dávku reprezentatívnosti. Veľmi dobre chápem, prečo BMW toto auto vyrába. Existujú však nejaké logické a praktické argumenty prečo si ho kúpiť? Táto problematika sa však netýka len X6 ale každého SUV a spol. Prosím, diskutujte.

Prečítajte si aj:  SUV pomaly vytláčajú malé autá z trhu

AKO VNÍMATE BMW X6?
  • Je to super auto ( 38% )

     

  • Je to nezmysel ( 62% )

     

Odpovedalo 318 ľudí