Vďaka virtuálnej realite môžu testovať nové výrobné procesy v 3D zobrazení. Nemusia sa tak obmedzovať pri vývoji len na modely z počítača, 3D zobrazenie je predsa reálnejšie a viac „živšie“. Technici tak budú mať ľahšiu prácu pri projektovaní nových prvkov, taktiež súčiastok a podobne.

Vo výrobe aj pri školení môže virtuálna realita pomôcť zainteresovaným pracovníkom.

Nielen vo výrobe, ale už pri školení sa virtuálna realita môže tešiť veľkej obľube. BMW pri trénovaní používa 3D okuliare už 18 mesiacov, napríklad pri ukážkach montáže motorov. Školenie tak môže absolvovať vyšší počet ľudí na jedného školiteľa, keďže si to názorne aj ukazujú a noví pracovníci skúšajú akoby na vlastnej koži.

Zaujímalo by ma, či prípadným novým zamestnancom nie je z použitej techniky zle od žalúdka alebo netrpia bolesťou hlavy. Ak totiž človek nie je na podobné okuliare zvyknutý, množstvo nových vnemov, ktoré mu okuliare prinesú, totiž výrazne zaťažuje oči, obzvlášť pri zaostrovaní na vzdialené a blízke predmety.

Okrem tohto negatíva však má rozšírená realita množstvo výhod, ako napríklad spomenuté zníženie počtu školiteľov alebo rýchlejšie zaučenie pracovníkov, či možnosť práce s minimalizáciou chýb. Ktovie, kam sa až rozšírená realita s 3D zobrazením v automobilovom svete dostane.

Zdroj foto: BMW