Bilenkin Vintage pod retro karosériou ukrýva BMW 3 Coupe E92. Tvarom pripomína rôzne, nielen ruské autá od Volgy 21 po Volvo P1800. Môže byť aj pekne extravagantný, ale aj pekne rýchly s BMW M3 pod povrchom.

Karoséria je dielom Kirilla Bilenkina. Technika je zasa dielom BMW.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Tvorcom dizajnu je Kirill Bilenkin a auto svojim tvarom pripomína rôzne, nielen ruské autá od Volgy 21 po Volvo P1800. Firma je v tomto prípade v podstate tvorcom karosérie. Pod ňou je totiž ukryté BMW 3 Coupe generácie E92. Firma ponúka dva modely. Jeden vychádza z verzie 335i, čo znamená, že ho poháňa prepĺňaný 3,0 litrový radový 6-valec s výkonom 225 kW (306 k) a krútiacim momentom 400 Nm. Druhá verzia v sebe dokonca ukrýva BMW M3 s atmosférickým 4,0 litrovým V8 a výkonom 309 kW (420 k).

V interiéri nezostal kameň na kameni. Môže byť veľmi vkusný s pozoruhodne spracovaným audio systémom v retro štýle, ale aj výrazne extravagantný.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov

Retro interiér

Bilenkin Cars pre auto pripravil okrem novej karosérie aj výraznú úpravu interiéru. Tá sa rovnako ako exteriér nesie v retro duchu s využitím typicky ruských prvkov ako brokátové čalúnenie s výraznými vzormi. Okrem neho tu nájdeme iba kvalitné materiály ako koža, orechové drevo, nerezová oceľ, či dokonca drahokamy. Svoje miesto si tu našiel aj audio systém, ktorý vyzerá ako zo 60-tych rokov, či volant vyhotovený v podobnom duchu. Auto si však zachovalo systém iDrive a rovnako aj všetky bezpečnostné prvky, ktoré darcovské BMW ponúka. Výrobca si za základnú 6-valcovú verziu vypýta 130 000 €. Cena sa však pokojne môže vyšplhať aj na 250 000 € za verziu postavenú na BMW M3. Podobné kreácie pritom nie sú úplne zriedkavé. Iba na jar sme vám predstavili reinkarnáciu Škody 130 RS s názvom HN R200 postavenú na základe Audi R8. Pred pár rokmi svoj výtvor na tému Aston Martin DB5 s označením Speedback GT predstavila aj firma David Brown Automotive. Pred ním sme mohli vidieť aj modernú reinkarnáciu Jaguaru E-type nazvanú Growler E od firmy Visualtech. Všetky tieto kúsky predstavujú moderné retro s vymoženosťami dneška.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov

Zdroj: autoblog, Bilenkin