Lamborghini Countach bol pojem. Obdivované a uctievané auto, ktoré na plagátoch zdobilo mnoho detských izieb. Aj kvôli tejto aure asi neprekvapí, že sa Taliani rozhodli známe meno reinkarnovať. To samozrejme nie je nový nápad, robí to veľa automobiliek. Nemálo z nich však využije len názov, ale dizajn a zameranie auta je vo výsledku úplne iné. Countach LPI 800-4 sa našťastie týmto smerom nepustil, svojimi tvarmi s minulosťou korešponduje. Že mohlo aj viac? Buďme radi, že to nie je SUV.

Lamborghini Countach je vypredané

Len 112 kusov

Lamborghini hovorí, že nemá v pláne vyrobiť viac ako 112 áut. Je to samozrejme odkaz na nástupcu Miury vyvíjaného pod interným kódovým označením LP112, pričom to LP znamenalo longitudinale posteriore, v preklade z taliančiny „vzadu pozdĺžne“. Miura totiž mala svoj štvorlitrový dvanásťvalec uložený naprieč a toto bola zásadná zmena koncepcie.

To samozrejme neznamená, že bude toto číslo Talianom sväté. Kľudne sa môže stať, že po takom veľkom záujme pár ďalších desiatok áut ešte vyrobia. Nebudem ale s nimi teraz polemizovať. Berme to tak, že áut bude stodvanásť.

Asi ste z vyššie napísaného pochopili, že si Countach LPI 800-4 ako nové auto už nikto nekúpi. Najnovšie zákulisné informácie i ľudia blízki automobilke hovoria, že všetkých 112 kusov pozná svojich majiteľov. Inak povedané, Countach teoreticky môžete zohnať s nulou na tachometri. Bude však len z druhej ruky. A je viac než pravdepodobné, že za výrazne viac, ako stálo pôvodne.

Taliani si za toto auto vypýtali dva milióny eur bez DPH. S ohľadom na obmedzený počet je však možné, že už dnes sa v zákulisí handluje s predanými autami za výrazne vyššie ceny. Nám ostáva pokochať sa fotografiami a dúfať, že sa nejaký kus objaví aj na Slovensku. Pár adeptov by sa tu určite našlo.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Zdroj: Motorauthority