Vo svojej profesii známy a rešpektovaný kolega Georg Kacher, ktorý prispieva do nemeckých, britských či austrálskych médií a obvykle má vďaka svojim zdrojom veľmi dobré informácie, tvrdí, že G77 je síce nové BMW radu 8, ale skutočne by malo ísť len o štvordverové Gran Coupé, zatiaľ čo kupé a kabriolet by sa mali zlúčiť s radom 4 do novej generácie BMW 6.

Elektromobil na platforme Neue Klasse?

Ak by to bola skutočne pravda, v takom prípade by bola budúca generácia BMW 8 Gran Coupe postavená na prepracovanej súčasnej platforme CLAR, ktorú využívajú prakticky všetky dnešné mníchovské modely s pohonom zadných kolies, vrátane najnovšej sedmičky a pripravovaná je tiež pre budúce modely X3 a X5.

Druhou možnosťou je použitie úplne novej chystanej modulárnej platformy Neue Klasse, ktorá v budúcnosti nahradí šasi CLAR i FAAR, v takom prípade by však osmička bola už len elektrická. Prvá verzia tejto techniky dorazí pod skratkou NK1 v novom modeli, ktorý v podstate nahradí dnešné BMW radu 3. Aby sme ale dokázali identifikovať ďalší reálny vývoj mníchovskej značky, budeme si musieť počkať na prvé maskované testovacie prototypy, ktoré nám naznačia o niečo viac.

Zdroj: bmwblog