Ferrari 599 HY-KERS

Ferrari skúmalo použitie hybridného V12 v experimentálnom 599 HY-KERS

Ferrari sa nechce vzdať 8-valcov a 12-valcov. Nové V8 búdu menšie a dostanú turbo, V12 zostanú atmosférické, ale budú hybridné.

K menšiemu osemvalcu už pridali dve turbá, no nedostane hybridnú technológiu. Twin-turbo V8 nám predstavili vo Ferrari California T a Ferrari 488 GTB. Pre dvanásťvalec turbo nechystajú, ten zostane atmosféricky plnený, ale skombinujú ho s elektromotorom podobne, ako napríklad vo Ferrari LaFerrari.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

„V našich V12 nebudú žiadne turbá,“ povedal nemenovaný zdroj. „Namiesto toho uvidíme v novej generácii 48 voltové systémy.“ Kým nástupcovia V8 dostali turbá, v prípade V12 môžeme čakať, že nová štvorkolka Ferrari FF alebo Ferrari F12 Berlinetta budú hybridy. Automobilka skúmala kombináciu elektrického a spaľovacieho motora už v minulosti. Ešte v roku 2010 ukázali experimentálne Ferrari 599 HY-KERS s hybridným V12. Prvý sériové auto, ktoré zužitkovalo výsledky výskumu bolo Ferrari LaFerrari. Taliani pretekajú v F1, kde požívajú 1,6 litrový V6 s turbom a hybridnou technológiou. Môžeme čakať, v najbližších rokoch aplikujú skúsenosti z F1 aj pri sériových autách.

Zdroj: autoblog.com