Je dôležité zdôrazniť, že ide len o náčrt, ktorý vznikol na základe informácií od automobilky.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Britský magazín Auto Express získal detailnejšie informácie o novej 500, ktoré pretavil do náčrtov. Môžeme sa teda pozrieť, ako asi bude nadchádzajúca generácia vyzerať. Fiat rozhodne nejde meniť fungujúcu vec. Revolúcia sa teda rozhodne nekoná, skôr nás čaká evolúcia.

Retro dizajn ostáva. Zmenia sa predné svetlá, ktoré budú lemované diódami. LED technológia sa nasťahuje aj do zadných svetiel. Na niektorých miestach pribudne chróm. Podstatné je, že Fiat päťstovku zväčší. Stane sa tak najmä kvôli tomu, aby bolo vo vnútri viac miesta a aby sa mu lepšie darilo aj na americkom trhu.

Dúfam, že Fiat nenafúkne 500 do takých rozmerov, že z mestského auta vznikne obyčajný hatchback.

Konečná podoba nového Fiatu môže byž úplne iná.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Poriadnou zmenou prejde interiér. Všetky ovládače Fiat nahradí dotykovým displejom. Rovnako digitálna bude aj prístrojovka. Povráva sa, že po novom bude mať 500 väčší kufor a dozadu sa aj niekto reálne zmestí.

Ani ponuka motorov neprejde drastickými zmenami. Evolúciu zažije 1,3 litrový Multijet, ktorého produkcia CO2 klesne pod 90 g/km. 0,9 litrový dvojvalec TwinAir zase dosiahne pravdepodobne až 81 kW (110 k).

Kedy však novinka príde je pomerne neznáme. Zákazníci aktuálnu generáciu stále kupujú a teda Fiat sa ponáhľať nemusí. Aktuálne informácie hovoria o tom, že nástupca má prísť niekedy v roku 2016. Jej cena by mala ostať na úrovni generácie, ktorú poznáme dnes. Z vnútra automobilky síce vychádzajú správy, že v roku 2015 plánuje predstaviť päťdverovú päťstovku, ktorá nahradí Punto, no ťažko povedať nakoľko sa tak aj v skutočnosti stane.

Zdroj: autoexpress.co.uk

Prečítajte si aj:  Automobilka Fiat stojí na križovatke. Pohne sa vpred?