„Produkcia v mnohých Volkswagen továrňach bola narušená z dôsledku zastavenia dodávok dielov externými dodávateľmi,“ deklaruje stručne Volkswagen a zároveň dodáva, že rokovania o obnovení dodávok sú zatiaľ bezúspešné.

Liatinové diely potrebné na výrobu prevodoviek prestala dodávať firma ES Automobilguss. Spoločnosť Car Trim zase pozastavila prísun poťahov sedadiel. Zastavenie dodávok spoločností nastalo po tom, čo údajne VW Group zrušil niektoré projekty bez toho, aby kompenzoval vzniknuté výdavky. Obaja dodávatelia, ktorí patria pod skupinu Prevent, požadujú až 58 miliónov eur.


Volkswagen už minulý týždeň oznámil, že pozastaví výrobu Golfu minimálne od 20. augusta do 29. augusta. Dnes je jasné, že situácia ešte nie je vyriešená. Automobilka dokonca zastavila aj výrobu Passata a ďalších dielov ako sú motory, prevodovky a emisné systémy. Spolu obmedzila výrobu až v šiestich prevádzkach.


Ďalšie rokovania medzi dodávateľmi a automobilkou majú pokračovať pondelok 29. augusta. „Produkcia v mnohých Volkswagen továrňach bola narušená z dôsledku zastavenia dodávok dielov externými dodávateľmi,“ deklaruje stručne Volkswagen a zároveň dodáva, že rokovania o obnovení dodávok sú zatiaľ bezúspešné.


Rýchle vyriešenie situácie chce aj nemecký minister hospodárstva. Len samotný Volkswagen prišiel podľa odhadov za týždeň o 100 miliónov eur na príjmoch. Keďže linky stoja, tak produkciu obmedzili aj ostatní výrobcovia v dodávateľskom reťazci.


Zdroj: speedlux