Je to pre nás neuveriteľné, no BMW sa rozhodlo ponúknuť 335is len pre USA...

V 335is bude k dispozícii bude 6 stupňový manuál, alebo 7 stupňová dvojspojková robotizovaná skriňa s funkciou pevného štartu spolu s M paketom. Súčasťou budú čierna maska, tvrdšie pruženie a drobnosti v podobe športovejších tmavých zrkadiel. Za zmienku stoja i sériovo montované 18" disky, ktoré (samozrejme za mastný príplatok) možno vymeniť za 19" disky dizajnu Motorsport. Oficiálnu premiéru bude mat 335is na New Yorkskom autosalóne. Zatiaľ posledný model obľúbenej skratky is BMW ponúkalo na predošlú generáciu typu X5 pre V8 verzie 4,6is a 4,8is.

Zvýšený výkon kladie väčšie nároky na chladenie motora. Táto verzia preto prináša viacero technických zmien, nejde teda len o fabrický čiptuning. Za ľavou ľadvinkou je umiestnený ďalší chladič a výkonnejší ventilátor a samotný motor je uložený v tvrdších silentblokoch. Na pravej strane je umiestnený olejový chladič. Predný nárazník má väčšie otvory pre väčší prívod vzduchu pod kapotu. Kupé verzia je dokonca pripravená na ostrejšiu pilotáž, preto má na rozdiel od kabrioletu namiesto predných hmloviek prívod vzduchu k brzdám. Rozmery kotúčov sú rovnaké ako na modeloch 335i, čo potvrdzuje ich štedré dimenzovanie a kvality.

Model is má navyše nový, špeciálne ladený výfukový systém, ktorý okrem naozaj veľmi špecifického a zvodného zvuku hlavne v nižších otáčkach dáva motoru vraj i lepšiu odozvu na plyn. Všetko to znie veľmi sľubne, ale amíci už teraz dávaju nahlas najavo nevôľu voči cene tesne nad 50 000 USD.

Zdroj: autoblog.com, e90post.com