Súťaž nemá takmer žiadne pravidlá. Víťaz vzišiel z internetového hlasovania, ktorého sa mohol zúčastniť ktokoľvek. Za netradičným oceňovaním stojí francúzska spoločnosť Ledorga, ktorá každoročne usporadúva automobilové zrazy menšinovo orientovaného obyvateľstva. Po prvýkrát sa anketa uskutočnila v roku 2005. Výsledky hovoria jasnou rečou. Gayom ide najmä o dizajn a štýl. Praktické využitie ide bokom.

Druhé miesto obsadil Range Rover Evoque. Celkom pekné auto.

Druhé miesto obsadil Range Rover Evoque. Je to nádherné auto.

Celkovým víťazom je Citroën DS4, ktorý získal 369 hlasov. Prečo práve on? Neviem. Musíme jednoducho prijať, že toto auto má v sebe niečo, čo sa páči komunite homosexuálov. Na druhom mieste s odstupom viac ako 30 hlasov skončil Land Rover Range Rover Evoque. Na treťom mieste zaparkovalo Mini Coupe. Silu Citroënov v tejto ankete štvrtým miestom dokazuje DS5.

Zaujímavé sú výsledky aj z opačnej strany. Nula bodov v ankete získal Ford Focus SW, Lancia Grand Voyager a Subaru Trezia.

V rámci ankety sa trikrát rozhodovalo o gay značke. Vždy zvíťazil Citroën. To nebude náhoda.
3. miesto Mini Coupe. Mini Cabriolet bolo vôbec prvým víťazom v histórii ankety.

3. miesto Mini Coupe. Mini Cabriolet bol vôbec prvým víťazom v histórii ankety.

Ledorga zisťuje aj najobľúbenejšieho automobilového výrobcu gayov. Hádajte kto sa ním stal tento rok? Áno, je to Citroën, ktorý ako značka víťazí už tretíkrát po sebe. Myslím, že sa tým v tlačových správach chváliť nebudú.


Prehľad víťazov ankety Gay Car of the Year:


2005 Mini Cabriolet
2006 Aston Martin DB9 Volante
2007 Alfa Romeo Spider
2008 Fiat 500
2009 Alfa Romeo Mito
2010 Fiat 500C
2011 Peugeot RCZ

4. miesto Citroën DS5. Francúzi vo francúzskej ankete vyhrali čo sa dalo.

4. miesto Citroën DS5. Francúzi vo francúzskej ankete vyhrali čo sa dalo. :)