Rôzne SUV a crossovery majú rôzne zaoblené karosérie smerom dozadu. Sedan je voči tomu dosť špecifický. Potom tu máme napríklad zdvihnuté kombíky na štýl Cross Country alebo Allroad. Iste, Volvo už vyrábalo S60 Cross Country, ale nešpecifikovalo ho do role športového auta. Keďže ide o elektromobil, akumulátor umiestnili pod podlahu a interiér ponúka zaujímavú variabilitu sedenia. K dispozícii je štýl sedenia 2+1+2. Predné dve sedadlá sú otočné a tie 3 zadné budú buď samostatné alebo spojením dvoch krajných dokážete vytvoriť 1 centrálne luxusné sedadlo Premier.

Proporcie konceptu sa však nepodobajú ani tak príliš na bežný sedan. Stále by som ho zaradil do triedy ako Audi A5 Sportback, niečo na štýl 5-dverového kupé. Predná časť je prekvapivo kolmá, bez čelnej masky, zadná s koncovým svetlom cez celú šírku auta zas pripomína Porsche. Tomu štýlu s koncovým svetlom cez celú šírku auta však veľmi nerozumiem. Prečo s tým aktuálne prichádza toľko výrobcov?

Koncept má 2 elektromotory s 360 kW (483 k).

Zadné dvere sa otvárajú proti smeru jazdy, a tak je prístup do priestranného interiéru ešte lepší. Kľučky dverí sú skryté, spolu s bočnými kamerami miesto spätných zrkadiel znižujú aerodynamický odpor. V interiéri máte na výber medzi autonómnym režimom a režimom, kedy má zodpovednosť za jazdu vodič. Viacúčelové informačné displeje umožňujú ovládať každú funkciu vozidla.

Žiadna stredová konzola zlepšuje koncepciu interiéru v prípade autonómneho režimu. Vtedy sa volant skryje a predné sedadlá sa otočia smerom do interiéru. Nedávno popisovaná technológia I2V (Invisible to Visible) zdokonaľuje prepojenie konceptu s virtuálnym svetom. Dvojica elektromotorov má spoločný výkon 360 kW (483 k) a 800 Nm. Kapacita akumulátora je 115 kWh, odhadovaný dojazd je podľa automobilky na úrovni 611 km. Ak by tieto parametre dokázali preniesť do sériovej výroby, bolo by to naozaj konkurenčne schopné auto proti rôznym športovým modelom so spaľovacími motormi. Čo na koncept hovoríte vy?

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov