V spolupráci s tuningshop.sk a MMracing sme získali skutočné hodnoty. Nedávno sme meraním preverili bezprostrednú zmenu parametrov na BMW 525i E39. Výmena pôvodného filtra za športový bavlnený francúzskej značky JR Filters sa prejavila pozitívne vo viacerých ohľadoch. Motor má dravejší zvuk, ide lepšie a rýchlejšie do otáčok a celkovo je svižnejší. Samozrejme, nejedná sa o veľké zvýšenie výkonu, no je citeľné, čo meranie pekne potvrdilo. Pritom sa jedná o veľmi jednoduchú úpravu štandardného papierového filtra za kvalitný športový bavlnený, teda postup presne ako pri výmene za štandardný filter. Chalani v MMracing na valcovej brzde odmerali výkon a krútiaci moment testovaného BMW 525i E39 pred a po výmene a získali naozaj zaujímavý výstup. 

JR filters zvysia vykon motora

Meranie na valcovej brzde vo firme MMracing potvrdilo nárast výkonu aj krútiaceho momentu motora. Zmena je citeľná aj pri jazde.

Výsledkom je nasledovné:

Ako na spodných krivkách grafu vidieť, že výmena filtra sa prejavila na výkone zvýšením počas celého priebehu. Pri max. výkone je zvýšenie síce len o 3 kone pri 5800 otáčkach za minutú. Podstatne zaujímavejší je nárast krútiaceho momentu na vrchných krivkách až o 15 Nm pri 2000 za minutu. Teda pri otáčkach, ktoré používame pri rozbiehaní a bežnej jazde. Viditeľné navýšenie je v priebehu celého merania krútiaceho momentu. Graf potvrdzuje, že výmena štandardného papierového vzduchového filtra za športový filter značky JR Filters je lacná, efektívna a bezproblémová cesta ku navýšeniu výkon a zlepšeniu dynamiky auta bez akýchkoľvek zásahov do techniky.

JR filters zvysia vykon motora

Bavlnený športový filter JR FILTERS pre BMW 525i. Filtre tejto značky majú garantovanú celoživotnú výdrž auta a ľahké čistenie praním, ktoré jeho parametre neovplyvní.

Výhody výmeny bavlneného filtra JR Filter:

- lepšia filtrácia nasávaného vzduchu až 99,00% častíc od 2,8 mikrónov
   (nemecký TŰV certifikát)
- potvrdené navýšenie výkonu a krútiaceho momentu 
- až o 40 % viac nasávaného vzduchu
- zníženie spotreby
- jednoduchosť výmeny (ako výmena štandardného filtra),
- doživotná výdrž
- jednoduchá údržba
- vyprateľný (čistením sa neznižujú vlastnosti filtra)
- ušetrená investícia pri kúpe nového filtra

Viac info získate na www.tuningshop.sk