Je tu obdobie prezúvania na letné obutie. Mnohí vodiči neprezúvajú pneumatiky na starých diskoch, ale rovno menia celé kolesá. Letné obutie na aute bude 7-8 mesiacov, teda dvakrát tak dlho ako zimné kolesá. Aj počasie bude oveľa prívetivejšie. Vyplatí sa mať kolesá, ktoré mu dajú šmrnc a charizmu. A určite sa vyplatí mať ich nablýskané a venovať im pravidelnú pozornosť.

Nablískané kolesá robia auto a jeho charizmu

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Ručná autoumyváreň KV detail radí:

Ako kolesá umyť pred sezónou kvalitne?
Ako ich ošetriť?

 

Aby ste kolesá (teda hlavne disky) kvalitne umyli, ideálne je ich čistiť mimo auta, teda nenahodené na aute. Ku všetkému máte lepší prístup a robí sa to ľahšie. Vďaka tomu bude aj čistenie trvať o poznanie kratšie. Postup by mal byť nasledovný:


1) disky najprv riadne namočte, aby sa rozmočila povrchová špina a minimalizovalo sa riziko poškriabania,

2) klasickým umytím s hubkou a saponátom ich zbavte prachu, dbajte, nech to riadne zapení,

3) použite špeciálny čistič na odstránenie brzdného prachu, pilín... Napríklad CarPro Iron X v predaju už od cca 15 €. Odstráni "nelepkavú" kontamináciu. Čím viac sa emulzia sfarbí na fialovo, tým viac železitých mikročastíc bolo v kolesách. Aj keď vyzerá ako z hororu, je absolútne bezpečný. Na odstránenie asfaltu z diskov je vhodné použiť viackrát spomínaný postup - tzv. clayovanie.

4) tip pre fajnšmekrov - disky navoskujte. Bežný vosk však pre zvýšené teploty od bŕzd a oter  na diskoch nevydrží. Karnaubský vosk odolá teplotám do 80°C a má väčšie šance. Top riešením je použiť keramický povlak.

Nablískané kolesá robia auto a jeho charizmu

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Venujte pozornosť aj pneumatikám:

1) vyčistené pneumatiky impregnujte špeciálnym olejom. vydrží celé týždne. Pneumatikám vráti peknú čiernu lesklosť, čo k vyčisteným diskom pasuje oveľa lepšie ako zoschnutá šedá bočnica,

2) olej na pneumatiky rovnomerne naneste hubkou a nezotierajte ho už.

Ak sa vám výsledky špeciálneho predsezónneho čistenia kolies na obrázkoch páčia, no nemáte čas, chuť a priestor urobiť to vo vlastnej réžii, zverte sa do rúk špecialistom v ručnej autoumyvárke KV detail v Bratislave. UPOZORNENIE - pre dobré umytie je vhodné priniesť kolesá DEMONTOVANÉ!