Zvnútra je podľa poroty jazda v Astre GTC jedna radosť. Vynikajúci výhľad, pocit priestoru a luxusu.

Zvnútra je podľa poroty jazda v Astre GTC jedna radosť. Vynikajúci výhľad, pocit priestoru a luxusu.

Názov ocenenia je dosť nejasný. Nemá však nič spoločné s červenými bodkami. Ide o cenu, ktorú od roku 1955 udeľuje Design Zentrum v nemeckom meste Essen. Oblasť priemyselného dizajnu hodnotí medzinárodná porota. To znamená, že túto cenu môže získať aj nábytok, stroje, ale aj autá. Celkový počet výrobcov a dizajnérov, ktorí prihlásili svoje produkty do súťaže je 1800.

Tento rok v kategórii automobilov porotu zaujal Opel Astra GTC. Jeho dizajn oslovil 30 porotcov, ktorých zaujal športový a atraktívny dizajn v kombinácii s vysokou účinnosťou a inovatívnymi technológiami. Inak povedané, Astra GTC získala porotu na svoje panoramatické čelné sklo, ktoré končí až niekde v strede strechy. Porota argumentovala vynikajúcim výhľadom a pocitom luxusu.

Porota ocenila Astru GTC najmä kvôli jej panoramatickému čelnému sklu. Ale čo v prípade, keď táto Astra je vybavená obyčajným sklom?

Opel však v tejto súťaži nezískal cenu po prvý raz. V minulosti bodovali Astra Sports Tourer, štúdia Opel Flextreme GT/E, Insignia, Opel GT a predchádzajúca generácia populárneho typu Astra.

„Sme veľmi hrdí na túto cenu. Je ďalším dôkazom, že výrazové prostriedky dizajnu Opel, charakterizované ako ‘sochárske umenie v spojení s nemeckou presnosťou’ majú obrovský potenciál. Je zároveň dôkazom, že zákazníci aj odborná verejnosť oceňujú hodnoty, ktoré prinášajú,“ povedal Mark Adams, viceprezident pre dizajn značiek Opel/Vauxhall.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 4 obrázkov