Tieto verzie majú vďaka 1,4 l turbo motoru takmer 140 k a 200 Nm.
Chevrolet Sonic-Z Concept 1

Chevrolet Sonic-Z Concept 1

Aveo je malý rodinný hatch, šikovný do mesta a praktický pre denné jazdenie. Žiadne dráma, pálenie gúm na semafóroch či drag race. Keď si pozriete špecifikáciu u slovenského distribútora, dozviete sa že Aveo poháňa radový štvorvalec s výkonom 62 kW teda 84 k a krútiakom 114 Nm. Nie zlé parametre na motor s objemom 1206 cm3. Z pokoja na sto sa vyšvihne za 12,8 sekúnd a ak sa dostanete k maximálke, tá sa zastaví na 170 km/h. Také Aveo môže byť vaše. Čo ale teda ten koncept?

Začnime tým, čo majú spoločné. Tiež ho poháňa radový štvorvalec. A... - to je asi tak všetko! Jeho objem je však o 12% väčší. Presne 1364 cm3. Žiadna sláva, poviete si a mali by ste pravdu, kým sa teraz nedočítate, že táto 1,4 ka má turbo. Tak teraz už tušíte, že to nebude žiadne orezávatko. Výkon povyskočil na 138 koní. Tá sama o sebe nie je žiadna brutálna hodnota, ale keďže je to koncept, isto bude vážiť menej než jeho civilný brat v Európe, ktorý má 1105 kg. A aj to by už bol slušný pomer hmotnosť/výkon. Krútiaci moment je až 200 Nm.

Žiaľ, o maximálke ani o akcelerácii sme sa nedozvedeli nič. Vieme však ešte to, že má vpredu a s motorom je spojená 6-stupňová manuálna prevodovka. Toto žihadielko jazdí na 17" kolesách a jazdné vlastnosti tiež nebudú k zahodeniu. Pozreli sa na ne totiž odborníci z vývoja top modelu tejto značky, Chevroletu Corvette.

Tiež je vám ľúto, že Sonic Z-spec, resp. "americké Aveo" nebude na našom kontinente?