Od uvedenia na trh v roku 2008 si Lancer Evo X získalo priazeň ďalších moto nadšencov, ktorí zbožňujú technologicky vyspelé prepĺňané 4kolky. Neustále zlepšovanie dnes patrí k najzákladnejším znakom prežitia, a tak Mitsubishi vypustilo do sveta ďalšiu zlobu, ešte zábavnejšie Evo X.

Za skratkou FQ-300 SST sa ukrýva upravený kit sania, preprogramovaná ECU a iné hardvérové úpravy. Po polročnom intenzívnom testovaní a dolaďovaní je vraj posledná najostrejšia verzia Evolution tým naj v histórii modelu. Po úpravách vzrástol výkon na celkových 330 koní a 437 Nm. Vďaka väčšej porcii výkonu teraz zvláda Evo kanonádu na kilo za famóznych 4.4 sekundy.

6 stupňová prevodovka SST je robotizovaná prevodovka s možnosťou manuálneho radenia rýchlostí pádlami, štandardne umiestnenými na konzole riadenia. Výhodou 2 spojkovej prevodovky je nielen rýchlejšie preradenie vďaka premamentne zaradenému prevodu ( párne / nepárne majú vlastnú spojku ).  FQ-330 SST je dostupné vo farbách Cool Silver, Orient Red, Lightning Blue, Phantom Black. Predajná cena tohto myšáka je cca 36 000 libier, čo predstavuje fantastický pomer cena výkon.

 

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 8 obrázkov