Vodo-transferová tlač je technológia prenosu potlače na trojrozmerný objekt použitím vody ako prenosového média. Znie to jednoducho, však? Ako to teda zhruba funguje? Špeci fólia potlačená dizajnom sa položí na hladinu vody, do ktorej sa následne ponorí vybraný predmet. Zvolený dizajn je výtlakom vody prevedený na predmet. V porovnaní s konkurenčnými technológiami má vodo-transferová potlač dlhšiu životnosť, ktorá sa pohybuje vraj až na úrovni 10 a viac rokov. Ako je možné, že tak jemný tlak, ako výtlak vody dokáže zabezpečiť tak dlhú životnosť? Tajomstvo tkvie v prelakovaní potlače predmetu kvalitným automobilovým ochranným čírim lakom. Ten je odolný proti vonkajším poveternostným vplyvom, do značnej miery aj voči mechanickým poškodeniam a je UV stabilný, teda zachováva farebnú stálosť.

Vodo-transferová potlač umožňuje vytvoriť z auta jedinečný dizajnérsky kúsok, a tým ho odlíšiť od ostatných. Ide o prelomovú technológiu potlače rôznych materiálov, ako plast, drevo či kov. „V súčasnosti má zákazník možnosť vybrať si z viacerých motívov. Mať palubnú dosku s dreveným motívom či disky s carbónovým vzhľadom už nepredstavuje problém. Na rozdiel od pravého dreva ide o nákladovo efektívny, odolný a prírodné zdroje šetriaci spôsob ozvláštnenia automobilu,“ hovorí Michal Libiak.


Hlavnou prednosťou vodo-transferovej tlače je možnosť potlačenia predmetov nielen rôznych materiálov, ale najmä najrozličnejších tvarov. Ide o bezproblémovú potlač pre komplexne tvarované diely. Táto technológia umožňuje dostať sa aj na také miesta, ktoré sú pre ostatné spôsoby tlače nedostupné. Prekážku nepredstavujú ani predmety so záhybmi, výčnelkami a nerovným povrchom.


Absolútnou novinkou na slovenskom trhu je potlač alu diskov, ktorá sa tu z dôvodu technologickej, ekonomickej a časovej náročnosti nerobila. Vodo-transferová potlač je optimálnym spôsobom ako jednoducho, rýchlo a pomerne lacno získať disky s obľúbeným carbónovým vzhľadom. Okrem automobilových dielov však možno vodo-transferovou potlačou dodať nový a jedinečný vzhľad aj prilbám, airsoftovým zbraniam, PC skriniam, športovým potrebám či bytovým doplnkom.


Viac informácií o vodo-transferovej potlači získte na www.aquaprint.sk

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 14 obrázkov