Najväčší súkromný zamestnávateľ na Slovensku plánuje prijať do zamestnania tisíc nových pracovníkov. Nedávno sme priniesli článok, ako to vlastne je so zamestnanosťou vo VW. Podľa slov ľudí z Volkswagen Bratislava sa budú snažiť obsadiť tieto miesta majoritne Slovákmi. Situácia na trhu práce je však zložitá, čo vysoko postavení z VW vedia, a preto hľadajú aj v cudzine a oficiálne to priznávajú.

Zlú situáciu na trhu práce potvrdzuje aj vedenie spoločnosti

"Nájsť nových zamestnancov je čoraz náročnejšie, a to už aj bez ohľadu na kvalifikáciu. Prioritou pre nás zostáva zamestnávať ľudí zo Slovenska. Pokiaľ to situácia na pracovnom trhu neumožní, pripravujeme siahnuť po pracovnej sile zo zahraničia,“ potvrdil Ralf Sacht, predseda predstavenstva spoločnosti Volkswagen Slovakia.

Ralf Sacht, predseda predstavenstva Volkswagen Slovakia.

Nájsť kvalifikovaných ľudí je čoraz náročnejšie. Volkswagen je preto pripravený prijať ďalších pracovníkov zo zahraničia.

To, že je situácia kritická, priznáva aj samotné vedenie spoločnosti. Tá rozširuje svoje rady najmä z dôvodu nábehu nových typov áut (Volkswagen Touareg, Porsche Cayenne, Audi Q8) a hľadá ľudí predovšetkým do výroby. Taktiež potrebuje pracovníkov, ktorí vedia obsluhovať automatizačnú techniku, roboty a ďalšie nové technológie.

Bratislavský Volkswagen hľadá najmä ľudí do výrobnej sféry.

Personálne oddelenie pracuje naplno

Svoj podiel na situácii má aj nová automobilka Land Rover v Nitre, ktorá prirodzeným spôsobom „odoberie“ časť zamestnancov Volkswagenu. Napriek tomu, Volkswagen Bratislava v prvom polroku tohto roka prijal 400 ľudí a v tomto momente zamestnáva približne 12 700 ľudí.

 

Zdroj: hnonline.sk