Legenda z 90-tych rokov, BMW radu 8, konečne dostane plnohodnotného nástupcu. Nový typ, ktorý má v programe značky nahradiť rad 6 coupé/cabrio, podrobujú rôznym testom. Okrem iných aj na rýchlych okruhoch. Najnovšie informácie tak hovoria o testoch BMW 8 na talianskom okruhu v meste Aprilia.

Legendárne kupé BMW radu 8 z 90-tych rokov s množstvom pokrokovej techniky a vyklápacími svetlami patrí dnes k vysoko ceneným youngtimerom. Nástupca bude stavať na legende s perfektnou reputáciou.

Nové BMW radu 8 príde na trh už tento rok. S ním aj verzia, ktorú pred dvoma desaťročiami nevyrábali - vrcholná verzia BMW M8.

Aktuálne novú 8mičku testujú na okruhu v talianskej Aprilie, prototypy sú stále zahalené do maskovacích polepov. Tento vysokorýchlostný okruh si BMW vybralo aj z dôvodu naladenia dynamických vlastností na povrchoch s vysokým súčiniteľom trenia.

Zadné partie už BMW mierne poodhalilo.

Tento okruh s dĺžkou takmer 4 km v blízkosti Ríma využívajú aj iné automobilky, BMW nie je výnimkou. Spolu s bežnou 8mičkou vyvíjali aj jej športovú verziu M8, ktorá by mala prísť na trh v rovnakom čase, ako klasická 8mička.

IKONICKÉ BMW 8 JE SPÄŤ. AKO VYZERÁ?

IKONICKÉ BMW 8 JE SPÄŤ. AKO VYZERÁ?

Nástupcu legendárneho BMW 8 E31 nafotili priamo "pri čine". Aspoň podľa uniknutých fotiek. Vyzerá to na dielňu pilotnej ...

10. 01.
VZKRIESENÁ LEGENDA BMW 8 PRÍDE UŽ V ROKU 2018!

VZKRIESENÁ LEGENDA BMW 8 PRÍDE UŽ V ROKU ...

Pamätáte sa na "mrkačku" 80. a 90. rokov BMW 8 v triede luxusných GT? Ikonické dvojdverové kupé s objemnými motormi V8 ...

13. 09. 2017

Oficiálna premiéra je naplánovaná na tento rok, prvé vozidlá by mali doraziť na trh tiež už koncom tohto roka. Nová 8mička by mala konkurovať veľkému S kupé, pod prednou kapotou tak očakávame aj 6,6 l V12 s preplňovaním dvoma turbami známu z BMW M760Li. V ňom má 800 Nm a 610 koní. Vďaka inteligentnému pohonu BMW xDrive dokáže luxusná limuzína na stovku doslova vypáliť. Na dobrom povrchu ju zvládne len za 3,7 s. Tajomstvom je aj to, že akcelerácia prebieha z pokoja na II. rýchlostnom stupni, aby bolo do stovky nutné radiť len raz. BMWM M5 zvláda rovnakú disciplínu len za 3,4 sekundy. Je veľmi pravdepodobné, že BMW M8 bude v tomto smere ešte lepšie. Tešíte sa už na oficiálnu premiéru?

 

Zdroj foto: BMW