Pomaly sa blíži autosalón vo Frankfurte. Automobilky tam predstavujú novinky a štúdie, ktoré ukazujú budúcnosť. Mazda nebude iná, do Frankfurtu privezú nový koncept SUV Mazda Koeru. Koeru po japonsky znamená prekonať alebo presiahnuť, to presne vystihne nové auto v rýchlo rastúcom segmente. Automobilka chce zdvihnúť latku vyššie v rámci výkonu, efektívnosti a celkovej hodnoty auta.

Mazda vo Frankfurte ukáže nový koncept SUV, ktorý volajú Koeru. Auto má zdvihnúť latku v segmente. Bude to nová Mazda CX-7?

Nové SUV navrhli v štýle KODO, kde Koeru pôsobí silou a vitalitou predátora, no má v sebe aj kus rafinovanej vážnosti. Automobilka do konceptu zapracovala najmodernejšie technológie Skyactiv, teda výborné dynamické vlastnosti, nízku spotrebu, bezpečnosť a pre Mazdu typické potešenie z jazdy.

Mazda Koeru bude novým SUV v štýle KODO

Mazda Koeru by mohla byť nástupcom Mazdy CX-7, či to naozaj tak bude sa dozvieme až na autosalóne vo Frankfurte. Automobilka tam okrem nového konceptu privezie aj štvrtú generáciu Mazdy MX-5 a nebudú chýbať ani ostatné autá s technológiami Skyactiv.

Zdroj: tlačová správa