Sergio Marchionne, šéf koncernu FCA, je už dlhodobo známy svojim negatívnym postojom k elektromobilom. Už pred pár rokmi sa vyjadril, že nechce, aby ľudia kupovali elektrický Fiat 500. Ten automobilka predáva iba v USA vďaka kalifornským zákonom a podľa Marchionneho tratí na každom kuse približne 14 000 dolárov. Nedávno zasa rozmútil vodu, keď reagoval na počiatočný úspech Tesly Model 3Marchionne neverí, že automobilka môže postaviť tak lacný elektromobil a mať z neho zisk. Aj preto odmieta vyrábať elektromobily značky Fiat a Chrysler, pokiaľ je to len možné. Čo ak by ale mohol pýtať za auto s elektrickým pohonom viac peňazí?

Maserati Alfieri by mohlo byť prvým adeptom na ziskový elektromobil koncernu FCA

Táto myšlienka sa už šéfovi FCA, kam patrí aj Maserati, pozdáva viac a to aj napriek jeho výroku: "Nie som presvedčený, ako niektorí iní, že elektrifikácia je riešením problému." Napriek tomu je ochotný s elektromobilmi experimentovať: "Myslím, že použiť jedno z našich potenciálnych áut v tomto smere by mohlo byť zaujímavé." Riešením by preto mohla byť značka Maserati a typ Alfieri. Napriek tomu sa elektrického Maserati nedočkáme skôr ako v roku 2019. Marchionne sa totiž vyjadril, že takýto model nie je v pláne pred tým, ako pôjde do dôchodku. Nuž a odchod do dôchodku má Marchionne naplánovaný práve na rok 2019. Automobilka však predstaví viacero hybridov vrátane SUV Maserati Levante. V budúcnosti bude automobilka ponúkať hybridnú verziu väčšiny svojich typov, aby splnila emisné limity pre rok 2021. Fiat navyše zvažuje aj elektrické mestské vozidlo určené pre Európu. A to aj napriek vyššie spomenutej strate na každom Fiate 500e.

ŠÉF FCA ÚSPECHU TESLY NEVERÍ, MODEL 3 JE PODĽA NEHO PRÍLIŠ LACNÝ

ŠÉF FCA ÚSPECHU TESLY NEVERÍ, MODEL 3 JE ...

Len pred pár dňami sme vás informovali o tom, že Tesla Motors má už takmer 400 000 objednávok na Model 3. Úspech ...

18. 04. 2016
MARCHIONNE NECHCE, ABY ĽUDIA KUPOVALI FIAT 500E

MARCHIONNE NECHCE, ABY ĽUDIA KUPOVALI FIAT ...

Fiat ponúka ekologicky zmýšľajúcim zákazníkom štýlový elektromobil 500e. Autíčko vhodné na potulky mestom však nie ...

04. 06. 2014
MASERATI VIE ČO SA ZÁKAZNÍKOM PÁČI, DO VÝROBY PÔJDE I ALFIERI

MASERATI VIE ČO SA ZÁKAZNÍKOM PÁČI, DO ...

Ako sme na Topspeede písali už dávnejšie, automobilke Maserati sa začalo dariť a svoju stratégiu pre zvýraznenie ...

19. 04. 2014
MASERATI PRINIESLO DO ŽENEVY SEXY KONCEPT

MASERATI PRINIESLO DO ŽENEVY SEXY KONCEPT

Maserati chytilo druhý dych, svedčí o tom úspech nového Quattroporte, alebo typu Ghibli. V Ženeve uviedli koncept Alfieri ...

04. 03. 2014