Expedičný hybrid

Toyota hovorí o mimoriadnych schopnostiach na nespevnených cestách. Do FT-AC integrovali nastavenia odozvy pre jazdu v teréne spolu s uzávierkami diferenciálu. Hybridný pohon má zabezpečiť relatívnu hospodárnosť aj v teréne. Japonci chcú poprieť zaužívané zmýšľanie, že hybridy sú vhodné len do mesta a na hladké cesty. „FT-AC je vytvorený pre outdoorových nadšencov, ktorí chcú počas víkendu vyrážať na výpravy do neznáma,“ hovorí Jack Hollis, viceprezident a generálny manažér divízie Toyota. 

Toyota FT-AC

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Divoký a „bojový“ dizajn

Keďže štúdia kladie na prvé miesto všestrannosť, prispôsobili tomu aj dizajn. Karosériu oplastovali a výbavu prispôsobili outdoor potrebám. Široká maska chladiča je olemovaná svetlami s LED technikou. Zaujímavosťou sú hmlovky. Môžete ich vybrať a používať ako prenosné svietidlo! Nechýbajú háky na karosérii pre prípadné vyslobodenie FT-AC. To v prípade, ak by ste si príliš trúfali.

Podvozok postavili na širokom rozchode kolies a dlhom rázvore. Je kompletne ochránený spodnými krytmi pred kameňmi alebo vyjazdenými koľajami. Širokánske lemy blatníkov chránia oplastovaním bok karosérie a ukrývajú 20-palcové disky, obuté do terénnych pneumatík. Svetlá výška je viac než dostatočná. 

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Video putuje okamžite do sveta

Technickou finesou je strecha štúdie. Umožňuje prevážať vaše obľúbené outdoor vybavenie. Doplnkové LED svetlá sa hodia v nehostinných podmienkach. Infrakamery v späťákoch zaznamenajú jazdu v teréne a tak, ako hmlovky, ich môžete vybrať a nakrúcať čo len chcete. Auto myslí aj na „YouTuberov“. Záznam z kamier vďaka wifi-hotspotu viete automaticky poslať do cloud úložiska, záznam upraviť a instantne ho zdieľať. Verím, že niekto to ocení. Oveľa praktickejší je integrovaný držiak na horský bicykel.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Ako sa vám pozdáva nová štúdia Toyoty? Myslíte si, že takto špecializované vozidlá majú zmysel? 

Zdroj a foto: Toyota