Rok po predstavení konceptu Vision Next 100 tak prichádza na autosalón novinka BMW i Vision Dynamics. Štvordverový koncept Gran Coupe reprezentuje nový dizajn, dlhý rázvor a krátke previsy vpredu a vzadu. Aj keď ide o elektromobil, automobil má stále predné „ľadvinky“ typické pre BMW. Tie sú však zakryté a neprepúšťajú vzduch do motorového priestoru. Nemajú totiž do akého.

BMW to s elektromobilmi myslí vážne. Nový koncept je ďalším dôkazom.

Línia svetiel je rozšírená až po predné blatníky, tie využívajú technológiu LED. Zboku viditeľná silueta s panelom v tvare písmena L pripomína ten v nových modeloch 5 a 7. Automobil má tiež dvere otvárateľné v smere jazdy a nie proti smeru, ako na koncepte Vision Next 100.

Koncept má vpredu typické "ľadvinky", tie však neprivádzajú vzduch do motorového priestoru.

Tento koncept je súčasťou plánov BMW, ktoré hovoria o 25 nových elektrifikovaných vozidlách do roku 2025. V rámci toho budú elektromobily aj od značiek Mini a Rolls-Royce. Z toho plne elektrických vozidiel má byť „len“ 12, čo nie je až taký nereálny plán. Koncept zaujme aj dynamickými parametrami. Tie sú naozaj skvelé.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

BMW udáva dojazd až 600 km, ktorý by aj pri zhoršených podmienkach nemusel klesať pod 450 km. Maximálnu rýchlosť prezentovali s hodnotou viac ako 200 km/h a zrýchlenie bude na úrovni 4 sekundy. Bližšie informácie o výkone a pohonnej sústave zatiaľ nie sú známe. Čo na nový koncept hovoríte vy? Zaujal vás? Alebo sa skôr tešíte na novú osmičku, ktorá zostane verná spaľovacím motorom a „smradu“ z benzínu?