Prvky M Performance Parts si môžete kúpiť na veľa modelov od BMW. Či už ide o časti podvozka ako brzdy, alebo dizajnové „krídelká“, predstavenému konceptu sa to nevyrovná minimálne v oblasti znižovania hmotnosti.

M Performance Parts Concept znižuje hmotnosť modelu BMW M2 o nemalých 60 kg. O koľko jeho cenu navýši zatiaľ nepovedali...

Práve tá je veľmi dôležitá pri jazde na kľukatých cestách, kam M2-ka jednoznačne patrí. Štúdia k bežným prvkom M Performance Parts pridáva niektoré viac špecifické diely.

Mriežka chladiča z karbónu bude dostupná už od tohto mesiaca na M2 Competition, rovnako ako aj karbónová kapota. Samotný diel znižuje hmotnosť o 8 kg. Karbónové bočné panely znižujú hmotnosť o ďalšie 3 kg. Karbónová strecha by mala byť dostupná od marca budúceho roka a znižuje ťažisko vozidla a hmotnosť o 6 kg.

Zadné sedačky ušetrili 13 kg.

Kované 19-palcové disky v zlatej farbe Frozen Gold so semi slick plášťami znižujú neodpružené hmoty o ďalších 6 kg. Aj zadné veko môže byť z karbónu, bude dostupné od novembra tohto roka a zníži hmotnosť o 5 kg. V interiéri nájdeme karbónové škrupinové sedadlá s čalúnením Alcantara. Tie znižujú hmotnosť o 9 kg voči bežným športovým sedadlám. Aj zadné sedadlá prešli odtučňovacou kúrou a sú tak ľahšie o 13 kg. Pruženie M Performance je dostupné už aj pre sériové vozidlá a znižuje svetlú výšku o 20 mm. Ďalších 14 kg na hmotnosti ušetril odľahčený akumulátor. Vo výsledku ušetrených 60 kg môže na sériovej M2 Competition opäť o niečo vylepšiť už tak skvelé jazdné vlastnosti. O koľko však zhorší stav vášho konta zatiaľ nepovedali.

Zdroj foto: BMW

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov