Toyota Supra by mala byť poháňaná aj hybridným systémom

V Lexuse LC 500h pracuje viacstupňový hybridný systém a 3,5 l V6 motor. Spaľovací agregát posiela na kolesá výkon 299 kW (6600 ot.) a krútiaci moment 348 Nm (4900 ot.). Ten spolupracuje s elektromotorom. K bezstupňovej prevodovke e-CVT sa dodatočne pridal štvorstupňový automat. Počítač simuluje na každom z prvých troch stupňov automatu 3 ďalšie. Teda dovedna 9. Štvrtý stupeň je pre vodiča desiaty, čo má dodať pocit lepšej dynamiky.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov
V súčasnom portfóliu športiakov od Toyoty nájdeme len kupé GT86. V minulosti bola ponuka oveľa pestrejšia.

V súčasnosti má automobilka v ponuke prakticky len jeden športový model – kompaktné kupé GT86. No v minulosti tomu tak nebolo. Toyota ponúkala viacero športových modelov (napríklad 2000GT, Celica, AE86), z ktorých najväčšia bola Supra. V rokoch 1978 – 2002 vyrábali 4 generácie Supry. Najúspešnejšia bola prvá generácia. Dosahovala výborné výsledky v motoršporte a dodnes sa teší uznaniu veľkého množstva fanúšikov. 

Toyota FT-1

Toyota predstavila koncept FT-1 v Detroite v r. 2014

Ku športiaku GT86 chce Toyota pridať ďalšie vodičské autá. Nové informácie ohľadom pokroku konceptu S-FR zatiaľ nemáme. Z konceptu FT-1 zrejme vzíde nová Supra. Automobilka si totiž v USA a Európe už tento názov zaregistrovala. 

Zdroj: Toyota