Ponovom však Ford odhalil voľbu jazdných režimov Drive Mode. Viem čo vám teraz ide po rozume, a to kvôli tomu píšete novú správu? Áno, píšeme. Focus RS má totiž na výber zo štyroch režimov a jedným z nich je DRIFT MODE! Systém nastaví auto pre jednoduchšie driftovanie. Prestaví tlmiče, stabilizačný systém, riadenie, odozvu motora a hlavne pohon všetkých kolies. V Drift Mode teda očakávame, že viac výkonu poputuje na zadné kolesá. Majitelia Focusu RS 3.generácie budú meniť zadné gumy asi častejšie než tie predné :- ). Vo voľbe Drive Mode nájdeme samozrejme okrem driftovacieho režimu aj normálne, športové a okruhové nastavenie.

Ford Focus RS Mk3

Systém pohonu všetkých kolies dokáže na zadné kolesá preniesž až 70% výkonu.

Okrem Drift Mode môžeme očakávať aj príchod systému Launch Control. Pre rýchly štart z miesta upraví nastavenia trakčnej kontroly a tlmičov. Páni z Fordu odporúčajú pre čo najlepšiu akceleráciu preraďovať už pri 5 900 ot./min. Na prvý pohľad sú to pomerne nízke hodnoty, musíme však myslieť na to, že 2,3 litrový EcoBoost je turbomotor. A ten posiela na kolesá najviac výkonu práve v stredných otáčkach. Automat si k ostrému hatchbacku nekúpite, Focus príde len s manuálnou prevodovkou.

Ford Focus RS Mk3

Volič Drive Mode umožní výber zo štyroch jazdných režimov normal, sport, track a drift!

Ďalšou novinkou, ktorú Ford prezradil je multimediálny systém SYNC. SYNC dokáže rozoznávať hlasové pokyny. Zaujímavosťou je pokyn „find a race track“. Teda v preklade „nájdi pretekársky okruh“. Po rozoznaní pokynu nastaví navigáciu na najbližší okruh. Využitie tohto systému nemá na Slovensku asi veľký potenciál, ale zahraničných kupcov môže táto drobnosť potešiť.

Výrobca zaháji predaj Focusu RS MkIII na jar roku 2016.

Zdroj: autoforum